Sözcü Plus Giriş

Kaz Dağları’nda çamura bulanmış bir oğlak vatandaşlar tarafından kurtarıldı

Kaz Dağları’nda altın arama çalışmaları sonucunda kesilen ağaçlar, bölgede yaşayan canlıların da yaşam alanlarını tehdit ediyor. Sözcü muhabirinin de aralarında olduğu bir grup, yaşam alanı yok edilen ve çamura bulanan oğlağın hayatını kurtardı. Oğlağı dakikalarca kucağında taşıyan vatandaşlar, elleriyle yıkayıp çamurdan arınmasını sağladılar.

Sozcu.com.tr
15:14 -
Kaz Dağları’nda çamura bulanmış bir oğlak vatandaşlar tarafından kurtarıldı

Mehmet ANDAÇ, Gökçe GÜNAÇ / ÇANAKKALE

Çanakkale’nin tek su kaynağı Atikhisar Barajı su toplama havzasında sürdürülen metalik madencilik faaliyetlerine karşı başlatılan destek eylemleri sırasında, aralarında Sözcü muhabirinin de olduğu bir grup çamura bulanmış bir oğlağın hayatını kurtardı. Üzerindeki çamurun kuruduğu ve gözlerine kadar bulandığı çamurdan oğlağı arındırmak dakikalarca sürdü.

Sözcü muhabiri Mehmet Andaç alanı gözlemlediği sırada oğlak  sesini duyduğunu ve çamura bulanmış olduğunu fark ettiğini belirterek, “Oğlağın olduğu alana yöneldik ve onu kurtardık, metrelerce kucağımda taşıyarak vatandaşların yanına kuzuyu bıraktım. Üzerindeki çamur kuruduğu için, diğer vatandaşlar ile birlikte oğlağı dakikalarca yıkayarak hayatını kurtardık” dedi.

İLGİLİ HABERKaz Dağları'ndaki maden aramasına neden karşılar? Desteğe gidenler anlattı...Kaz Dağları'ndaki maden aramasına neden karşılar? Desteğe gidenler anlattı...
Son güncelleme: android-time 15:56 05.08.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more