Sözcü Plus Giriş

‘Tatile gelme oyunu kullan’ kampanyası çığ gibi büyüyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Belediyesi seçimlerinin iptal edilmesi ve 23 Haziran Pazar günü yeniden sandık başına gidilecek olması nedeniyle, özellikle tatil beldelerinin yerel yönetimleri "Tatile gelmeyin oyunuzu kullanın" kampanyası başlattı. Çeşme Belediyesi'nin sosyal medyadan başlattığı kampanya çığ gibi büyüdü. Ege sahil şeridindeki belediyelere Eskişehir ve Adana Büyükşehir Belediyeleri de katıldı. Kimisi "Köpek balığı var" dedi kimisi ise "Sıcaklık 125 derece olacak" uyarısı yaptı. Belediyeler, mizahi bir yaklaşımla, İstanbululara "Sandığa gidin" çağrısı yaptı.

10:27 -
‘Tatile gelme oyunu kullan’ kampanyası çığ gibi büyüyor

İşte sosyal medyayı sallayan mesajlar;

Adana Büyükşehir Belediyesi: İstanbul’da ikamet eden ve 23 Haziran’da Adana’ya ziyarete gelecek vatandaşlarımızın dikkatire. 23 Haziran’da Adana 150 derece.

Datça Belediyesi: Aynı anda beklenen kar ve kum fırtanısa nedeniyle 23 Haziran’da plajlarımız kapalı ama 24 Haziran’da herkesi bekleriz.
Sevgili İstanbullular gelecek için tercihinizi lütfen sandığa taşıyın. Bizler Datça tatilinizden en güzel anılarla dönmeniz için bekliyor olacağız…

Bodrum Belediyesi: Bodrum’a kar yağacak.
Değerli İstanbullular aldığımız bilgilere göre 23 Haziran günü Bodrum’da şiddetli kar yağışı beklendiğinden, tüm sahillerimiz kapalıdır. Aynı gün İstanbul’da doğacak güneşin keyfini çıkarmanızı tavsiye ederiz.
Ama 24 Haziran’dan itibaren bekleriz. Çünkü #herşeyçokgüzelolacak

Kuşadası Belediyesi: 23 Haziran’da İstanbullulara kapalıyız.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel: Hedef 23 Haziran, hedef İstanbul!

Muğla Büyükşehir Belediyesi: 23 Haziran’da tüm yollar İstanbul’a çıkacak.

İzmir, Seferihisar Belediyesi: 23 Haziran’da Marmara Bölgesi’nde başlayan dip dalganın Seferihisar sahillerinde de hissedilmesi bekleniyor. Plajlarımızın 23 Haziran’da bakıma alınacağını önemle hatırlatır, İstanbullu yurttaşlarımıza baharlı günler dileriz…

İzmir Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran: UYARI: İstanbul’dan gelen bir fırtına nedeniyle sahillerimizden 23 Haziran günü denize girmek hatta ilçemize gelmek tehlikeli ve yasaktır.

İzmir Çiğli Belediyesi: Göç mevsimi olmamasına rağmen 23 Haziran 2019’da 1 günlüğüne İstanbul’a göç ediyoruz. İstanbullu misafirlerimiz Çiğli kuş cennetine gelmesinler.

Bozcaada Forum: 23 Haziran’da Bozcaada sahillerinde köpekbalığı saldırı beklenmektedir. İstanbul’da oyunuzu kullanın köpekbalıklarına yem olmayın.

Akhisar Belediyesi: Ege ve Akdeniz’deki tatil beldelerinin kampanyasına Akhisar da katıldı. Denize kıyısı olmayan ancak İstanbul-İzmir karayolu üzerinde bulunan Akhisar Belediyesi esprili bir dille karayoluna zeytinyağı döküldüğünü ve temizlik çalışmalarının 24 Haziran sabahına kadar süreceğini açıkladı. İşte Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun o paylaşımı:

Mersin, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan: Sahillerimizde bahar temizliğimizi tamamladık, yaz hazırlığına başladık ama 23 Haziran’da kapalıyız. Serinlemek için İstanbul bir güzel olacak ki sormayın!

Mudanya Belediyesi: İstanbullu komşularımıza duyurulur. Sefer yok, seferberlik var. 23 Haziran günü yaşanacak şiddetli poyrazdan dolayı, deniz seferleri iptal edilmiş olup, 24 Haziran’a kadar kadar demokrasi seferberliği ilan edilmiştir.

Marmaris Belediyesi: Sevgili İstanbullular 23 Haziran’da karadelik Marmaris’teki tüm İstanbulluları yutacak. Siz siz olun sakın gelmeyin. Tehlike 24 Haziran’da geçecek.
Her şey çok güzel olacak.

İLGİLİ HABER23 Haziran'da İstanbullulara kapalıyız!23 Haziran'da İstanbullulara kapalıyız!

“OYLARINIZI KULLANIP GELİN”

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de kente seçim günü gelecek vatandaşlara çağrı yaptı. Açıklamada “23 Haziran Pazar günü Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı, Kentpark ve Müzeler Kompleksimiz başta olmak üzere şehrimizdeki tüm turistlik alanlar İstanbul'dan gelen yurttaşlarımızın ziyaretine kapalıdır. Oylarınızı kullandıktan sonra sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” denildi.

RECEP GÜRKAN’DAN CİĞER SÖZÜ

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da sosyal medya hesabından hafta sonu Edirne Ciğeri yemeğe gelen İstanbullulara hitaben “23 Haziran'da ciğerciler kapalı 24 Haziran'da ciğerler benden” şeklinde paylaşımda bulundu. Gürkan, #ekremimamoglu ve #herseycokguzelolacak hastag'i ile “Edirne'yi ve Edirne tava ciğerini seven İstanbullu dostlarımız; 23 Haziran'da tüm ciğerciler kapalı. 24 Haziran'da benden” şeklinde paylaşım yaptı. Başkan Gürkan'nın yaptığı paylaşımı binlerce kişi beğenerek yorum yaptı.

ULAŞIM SÖZÜ

Öte yandan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, İstanbul seçiminin olduğu gün maddi durumu olmayan seçmenler için biri Anadolu Yakası diğeri Avrupa Yakası olmak üzere iki otobüs kaldıracaklarını açıkladı.

İYİ Parti Çanakkale, Çan İlçe Teşkilatı da Çan’da yaşayan ancak İstanbul’da ikamet eden öğrencilerin ulaşım masrafının karşılanacağını açıkladı.
Partinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “23 Haziran'daki İstanbul seçiminde oy kullanma hakkı olan Çan’daki hemşehrilerimin ve öğrencilerimizin ulaşım masrafını İYİ Parti Çan ilçe Teşkilatı olarak karşılayacağız. Bir otobüs, yetmezse iki otobüs. Her şey çok güzel olacak” ifadeleri yer aldı.

Son güncelleme: 14:52 08.05.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more