Sözcü Plus Giriş

Afrika’da Corona virüsünden ilk ölüm!

Mısır seyahatinde olan bir Alman vatandaşının Corona virüsü nedeniyle ölmesi ile birlikte, Afrika’da Corona virüsü kaynaklı ilk ölüm kayıtlara geçti.

21:03 -
Afrika’da Corona virüsünden ilk ölüm!

Corona virüsü dünya genelinde hızla yayılırken, ölüm sayıları artış göstermeye devam ediyor.

Mısır Sağlık Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılarak, Mısır gezi sırasında Corona virüsü enfekte olan bir Alman vatandaşının hayatını kaybettiğini duyuruldu.

Yapılan açıklamada Mısır’ın popüler turistik kasaba Luksor’dan Hurghada beldesinde tatil yapan 60 yaşındaki Alman vatandaşının bir hafta önce ülkeye tatil için geldiği sırada akciğer şikayetlerinin başlamasının ve cuma günü ateşlenerek hastaneye kaldırılmasının ardından Corona virüsü (Covid-19) teşhisi konulduğu ifade edildi.

Corona virüsüne bağlı yaşanan ölüm, Afrika’da yaşanan ilk Corona virüsü ölüm vakası olarak kayıtlara geçti. (İHA)

İLGİLİ HABERCorona virüsü bir komşuya daha sıçradı! İtalya'da 16 milyon kişiye karantina....Corona virüsü bir komşuya daha sıçradı! İtalya'da 16 milyon kişiye karantina.... İLGİLİ HABER'Corona virüsü kaptım' diye hastaneyi birbirine kattı'Corona virüsü kaptım' diye hastaneyi birbirine kattı İLGİLİ HABERCorona virüsü turistleri Türkiye'ye yönlendirdiCorona virüsü turistleri Türkiye'ye yönlendirdi

 

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more