Sözcü Plus Giriş

Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko coronaya yakalandığını duyurdu

Belarus Devlet Başkanı Alexander Lukaşenko corona virüsüne (Covid-19) yakalandığını duyurdu. Lukaşenko, salgınına karşı ek önlemler almanın gereksiz olduğunu söylemişti.

18:01 -
Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko coronaya yakalandığını duyurdu

Corona virüsü salgınına karşı önlemlerin abartılmaması gerektiğini söyleyen ve salgın nedeniyle sınırların kapatılmasını “aptallık” olarak nitelendiren Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, corona virüsüne yakalandığını duyurdu.

Lukaşenko, geçtiğimiz Mart ayında corona virüsü (Covid-19) salgınına karşı ek önlemler almanın gereksiz olduğunu söylemiş, açıklamasının ardından ülkede virüs kaynaklı ilk ölüm gerçekleşmişti.

Aleksandr Lukaşenko (FOTO: REUTERS)

Corona virüsüne karşı en etkili yöntemlerin günde 40-50 gram alkol içmek ve haftada birkaç kez saunaya girmek olduğunu söyleyen Lukaşenko, ABD Başkanı Donald Trump'ı örnek aldığını ve virüse karşı alınacak sert önlemlerin virüsten daha fazla zarar getirebileceğini düşündüğünü belirtmişti. (İHA-Reuters)

ʻʻ
Belarus'ta corona virüsü salgını nedeniyle bugüne kadar 543 kişi hayatını kaybetti, 67 bin 366 kişi karantina altına alındı.

 

İLGİLİ HABERDSÖ'den corona virüsü açıklaması: Bulaşmada havaların bir etkisi yokDSÖ'den corona virüsü açıklaması: Bulaşmada havaların bir etkisi yok İLGİLİ HABER Corona virüsünde korkutan sıçrama: Nisan ayından beri en yüksek sayı Corona virüsünde korkutan sıçrama: Nisan ayından beri en yüksek sayı
Son güncelleme: 08:59 31.07.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more