Sözcü Plus Giriş

İtalya’da son 24 saat içinde 727 kişi daha öldü!

Corona virüsü salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İtalya'da ölü ve vaka sayısı açıklandı. Resmi açıklamaya göre, ülkede son 24 saat içinde 727 kişi hayatını kaybetti. Ülkede toplam ölü sayısı 13 bin 155 olurken, vaka sayısı 110 bin 574'e yükseldi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 11:32, 10/04/2020
İtalya’da son 24 saat içinde 727 kişi daha öldü!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyanın dört bir yanına yayılan corona virüsü salgınıyla ilgili art arda açıklamalar geliyor.

Reuters’ta yer alan habere göre, İtalya Sivil Savunma Ajansı, 26 Mart’tan bu yana en düşük ölümün görüldüğünü açıklayarak, son 24 saatte ülkede 727 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Ülkede ölü sayısı 13 bin 155’e yükseldi.

Ülkede enfekte olan kişi sayısı da son 24 saatte 4 bin 782 artarak 110 bin 574 oldu.

İtalya’da son 24 saat içinde 16 bin 847 kişinin iyileştiği, yoğun bakımda tedavi gören hasta sayısının ise 4 bin 35 olduğu belirtildi.

Ülkede günlük olarak en fazla ölüm, geçtiğimiz cuma günü 919 kişinin hayatını kaybetmesiyle yaşanmıştı. Cumartesi günü ise 889, pazar 756, pazartesi 812 ve dün de 837 kişi ölmüştü.

ERDOĞAN’DAN İTALYA’YA MEKTUP

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İtalya Başbakanı Giuseppe Conte'ye yazdığı mektup İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio'ya teslim edildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın İtalya Başbakanı Giuseppe Conte'ye yazdığı mektup iletilmek üzere İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio'ya teslim edildi” denildi.

İTALYA: TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio’nun gönderilen yardım malzemeleri için, “Yardımlarından dolayı Türk Devletine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok teşekkür ediyoruz. Bu yardım malzemelerinin çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum” dediği belirtildi.

Türkiye İtalya Büyükelçisi Murat Salim Esenli ise Türkiye'nin zor zamanlarda, daha zor zamanlar geçiren ülkelere yardım yapabildiğini bu vesileyle göstermiş olduğunu bildirdi.

İTALYA’YA YARDIMLAR ULAŞTI

Milli Savunma Bakanlığı, İtalya'ya gönderilen sağlık malzemeleri İtalyan yetkililerine teslim edildiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı, sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklamada, “Roma'ya inen uçağımızı İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, İtalya Genelkurmay Başkanı, Roma Büyükelçimiz ve Askeri Ataşemiz karşıladı. Uçaktaki sağlık malzemeleri İtalyan yetkililere teslim edildi” dedi.

İTALYA’DAN TEŞEKKÜR TELEFONU

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, İtalya Dışişleri Bakanı Maio, Türkiye’den gelen yardımlar için Çavuşoğlu’na teşekkür etti.

FRANSA’DA ÖLÜ SAYISI ARTTI

Fransa’da ise son 24 saat içinde 509 kişi hayatını kaybetti. Ülkede toplam ölü sayısı 4 bin 32’ye yükseldi.

Fransa Halk Sağlığı Merkezi’nden yapılan açıklamada, son 24 saat içinde 4 bin 861 yeni vaka tespit edildiği belirtildi. Enfekte olanların sayısı ise 56 bin 989 oldu.

Son verilerin açıklanmasıyla Fransa, İtalya, İspanya ve ABD’nin ardından en çok ölümlerin yaşandığı 4’üncü ülke oldu.

İlginizi ÇekebilirCorona virüsü aşısında yeni gelişme! Tarih verildi...Corona virüsü aşısında yeni gelişme! Tarih verildi...İlginizi ÇekebilirCorona virüsünden ölen 90 yaşındaki kadından büyük fedakarlıkCorona virüsünden ölen 90 yaşındaki kadından büyük fedakarlık
Yayınlanma Tarihi:19:14,