Sözcü Plus Giriş

İtalya’da güncel can kaybı ve vaka sayısı açıklandı

İtalya Sivil Savunma Ajansı, corona virüsü salgınına ilişkin son güncel verileri açıkladı. Son 24 saatte 153 kişinin hayatını kaybetmesi sonucu, İtalya'da ölü sayısı 31 bin 763'e yükseldi.

19:02 -
İtalya’da güncel can kaybı ve vaka sayısı açıklandı

9 Mart’tan bu yana en düşük ölüm oranının kayıtlara geçtiği İtalya’da, son bir gün içinde 875 yeni corona virüsü vakası tespit edildi.

Açıklamada, son 24 saat içinde 2 bin 605 kişinin iyileştiği, toplam iyileşen sayısının 122 bin 810 olduğu belirtildi.

Reuters’ta yer alan habere göre, İtalya genelinde yoğun bakım ünitesinde tedavi gören hasta sayısının 775’e düştüğü belirtildi. Ülkede toplam iyileşen hasta sayısının ise 122 bin 810 olduğu belirtildi.

21 Şubat’tan beri salgınla mücadele eden İtalya, ABD ve Birleşik Krallık’ın ardından dünya genelinde en çok corona virüsü ölümlerinin yaşandığı üçüncü ülke.

Vaka sayısında ise, ABD, İspanya, Birleşik Krallık ve Rusya’nın ardından İtalya beşinci ülke konumunda.

İLGİLİ HABERYeni Zelanda Başbakanı Ardern corona tedbirleri nedeniyle kafeye alınmadıYeni Zelanda Başbakanı Ardern corona tedbirleri nedeniyle kafeye alınmadı İLGİLİ HABERCorona virüsü onları da vurdu! Taşıyıcı anneden doğan bebekler ortada kaldıCorona virüsü onları da vurdu! Taşıyıcı anneden doğan bebekler ortada kaldı
Son güncelleme: 10:07 20.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more