Merkel ve Macron’dan Putin ile Suriye görüşmesi

Suriye'nin İdlib kentine yapılan Rusya destekli rejim güçleri saldırıları sonucunda yaşanan insani durumun önüne geçmek için Almanya Başbakanı Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Rusya lideri Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İkili Putin'den saldırıların durmasını istedi.

Merkel ve Macron’dan Putin ile Suriye görüşmesi

Rusya destekli rejim güçlerinin İdlib’e başlattığı operasyon sonucunda bölgedeki tansiyon yükselirken 2 Türk askerinin rejimin düzenlediği hava saldırısında şehit olması sonrası bölgede sıcak saatler yaşanmaya başladı.

Almanya Başbakanı Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron, tehlikeli gerginliğin dindirilmesi ve İdlib için süren askeri operasyonların sona erdirilmesi için Putin’i aradıkları öğrenildi.

PUTİN VE ERDOĞAN’A TOPLANTI ÇAĞRISI

Bölgedeki insani durumun yıkıcı bir hal aldığını belirten ikilinin Putin’den askeri operasyonların durdurulmasını istediği belirtildi.

Merkel ve Macron, Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirecekleri toplantılar sonucunda politik bir çözüm bulabileceklerini ifade etti.

 Suriye'den acı haber geldi! 2 asker şehit İlginizi Çekebilir Suriye'den acı haber geldi! 2 asker şehit Hulusi Akar'dan flaş İdlib açıklaması: ABD Patriot gönderebilir! İlginizi Çekebilir Hulusi Akar'dan flaş İdlib açıklaması: ABD Patriot gönderebilir!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...