‘Tayland Kralı’dan tepki çeken corona önlemi: 20 kadınla otelde karantinaya girdi

Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn, corona virüsü nedeniyle Almanya'da bir oteli kapatarak 20 kadınla birlikte karantinaya girdi.

‘Tayland Kralı’dan tepki çeken corona önlemi: 20 kadınla otelde karantinaya girdi

Corona virüsü krizi dünyanın dört bir yanını sararken, Prens Charles gibi isimlere kadar ulaşması diğer ülkelerin kraliyet üyelerinde de paniğe neden oldu.

Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn’un virüsten korunmak için aldığı önlem ise sosyal medyada tepkilere neden oldu. Alman basınında yer alan iddialara göre 67 yaşındaki Kral Vajiralongkorn, Bavyera’daki Grand Hotel Sonnenbichl’i kapattı.

20 kadınla birlikte karantinaya giren Vajiralongkorn’un, dört eşinin ise kendisiyle birlikte olup olmadığı belli değil.

119 KİŞİ GERİ GÖNDERİLDİ

Öte yandan Vajiralongkorn’la beraber gelen heyetten 119 kişi corona virüsü şüphesiyle ülkelerine geri gönderildi. Vajiralongkorn’un Almanya’da olduğunu öğrenen Taylandlı sosyal medya kullanıcıları çok sayıda mesajla tepki gösterdi. Ülkede krala hakaretten 15 yıla kadar hapis cezaları verilebiliyor.

Corona virüsü nedeniyle 1524 vakanın kayıtlara geçtiği Tayland’da 9 kişi hayatını kaybetti.

Türkiye'deki corona vakaları dünya medyasında: En hızlı yükselen ülke! İlginizi Çekebilir Türkiye'deki corona vakaları dünya medyasında: En hızlı yükselen ülke!

 

Uzmanlar tek tek açıkladı! Corona virüsü erkekleri daha çok vuruyor İlginizi Çekebilir Uzmanlar tek tek açıkladı! Corona virüsü erkekleri daha çok vuruyor

 

ABD Almanya Avustralya Corona Dünya Endonezya Google Haber sosyal medya Tayland Türkiye