Altın fiyatlarında bir rekor daha

Dolar kurundaki hareketler ve ons fiyatındaki artışla birlikte gram altın 388 TL'yi aşarak rekor kırdı. Çeyrek altın da 633 TL'yi görerek rekorunu tazeledi. Corona virüsü sebebiyle düğünü ertelenenler rekor seviyede olan altınları toplayamayacak. Düğüne gidecekler ise ateş pahası çeyreği almaktan şimdilik kurtuldu.

Altın fiyatlarında bir rekor daha

Gram altın 388 TL’yi aşarak rekor seviyeye ulaştı. Çeyrek altın da 633 TL’yi görerek bir tarihi zirveyi daha gördü. Altın fiyatlarının yükselmesinde dolar/TL kurunun 7 seviyelerine yaklaşması önemli bir rol oynuyor çünkü altının ons fiyatı dolar üzerinden hesaplanıyor.

24 NİSAN CUMA GRAM ALTIN FİYATLARI KAÇ PARA?

Çeyrek altın: 633,23 Lira

Yarım altın: 1,248 Lira

Gram altın: 388,60 Lira

Cumhuriyet Ata Lira: 2,607 liradan Lira

 

İstanbul Mücevherciler Kuyumcular ve Sarraflar Deneği Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Yıldırımtürk altın fiyatlarını geçen hafta sozcu.com.tr'ye yorumlamıştı.

2008 krizinden sonra da piyasaya çok para sürüldüğünü hatırlatan Yıldırımtürk, “Bugün de benzer bir dönem yaşanıyor. Çok yüksek likidite var. Bu yüksekliğin getirdiği bir iyimserlik söz konusu. Böyle bir ortamda al-sat yapan fonlar var diye tahmin ediyorum.” dedi.

‘UZUN VADEDE TEKRAR YUKARI DOĞRU HAREKET EDECEK’ DEMİŞTİ

Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında ons alın fiyatının 1.400 dolar seviyelerine kadar çekilebileceğini belirten Yıldırımtürk, “2001 ve 2008 krizlerinde de gördük. Likidite için ilk altın satılıyor. Ben yine öyle olacağını düşünüyorum. Fakat uzun vadede altın tekrar yukarıya doğru hareket edecek.” ifadesini kullanmıştı.

1.730 ÜZERİ TEST EDİLMEYE BAŞLANDI

ÜNLÜ & Co değerlendirme notunda ise Ons altının 1.720 doların üzerinde seyrine devam ettiği hatırlatılarak, çarşamba günü ABD ile İran arasındaki gerilimin bir kez daha artması güvenli liman özelliği ile öne çıkan ons altına yönelimi desteklediği belirtildi.

Fiyatların ilk direnç noktası olarak öne çıkan 1.710 doların rahat bir şekilde aşıldığı belirtilen değerlendirmede, “Buna hem merkezi hükümetler hem de merkez bankaları tarafından ekonomiye daha fazla destek verileceğine yönelik beklentilerin de eklenmesi ile ons altın 1.730 doların üzerini test etmeye başladı. Momentum kazanılması için bu seviyenin üzerinde kapanışlar yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Böyle bir senaryo teknik açıdan 1.750 dolara doğru bir eğilim oluşmasına kapı aralayacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Gelin ve damat tulum giydi! Canlı yayında düğün yaptı İlginizi Çekebilir Gelin ve damat tulum giydi! Canlı yayında düğün yaptı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Altın canlı Çarşamba çeyrek altın Corona Cuma damat Dolar düğün Euro İran istanbul para Sağlık son dakika Son Dakika Haberi sosyal medya söz video konferans
Loading...