Yağışlar yurdu terk etmiyor! Meteoroloji’den son hava durumu tahminleri…

Son günlerde Türkiye’nin birçok bölgesinde yağışlı hava hakimiyetini sürdürüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıkladığı hava durumu tahminlerine göre yurt genelinde bazı şehirlerde sağanak yağmur beklentisi devam ediyor. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahminleri…

Yağışlar yurdu terk etmiyor! Meteoroloji’den son hava durumu tahminleri…

Son günlerde yurt genelinde yaşanan sağanak yağışlar vatandaşlara zor anlar yaşattı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta sonu için yayınladığı hava durumu tahminlerinde bugün İstanbul'da yağmur beklenmiyor. Yurt genelinde ise çoğu bölgede sağanak yağmur beklentisi var.

İSTANBUL'DA YARIN YAĞIŞ VAR

Bugün yağmurun beklenmediği İstanbul'da yarın günü sabah saatlerinden itibaren yağmur yağması bekleniyor. Ankara'da ise akşam saatlerinde sağanak yağmur beklentisi var.

TÜM YURTTA YAĞIŞ VAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu (Karaman hariç), Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Sakarya’nın doğusu, Bolu, Zonguldak, Düzce, Karabük, Ordu, Trabzon, Elazığ, Bingöl çevreleri ile Malatya'nın doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2), Giresun, Rize, Artvin ile Trabzon'un batı ve doğu çevrelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, doğu bölgelerde 2 ila 5 azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

ÇOK KUVVETLİ VE ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI : Yağışların; Giresun, Rize, Artvin ile Trabzon'un batı ve doğu çevrelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Yağışların; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Sakarya’nın doğusu, Zonguldak, Düzce, Karabük, Ordu, Trabzon, Elazığ, Bingöl çevreleri ile Malatya'nın doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...