Sözcü Plus Giriş

Elazığ’da peş peşe iki deprem (Son depremler)

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde bugün sabaha karşı peş peşe iki deprem meydana geldi. Saat 02.32'de gerçekleşen ilk depremin 4.5, yaklaşık yarım saat sonra gelen ikinci depremin ise 4.2 büyüklüğünde olduğu tespit edildi. İşte AFAD ve Kandilli Rasathanesi verilerine göre son depremler...

Güncellenme: 09:07, 01/02/2020
Elazığ’da peş peşe iki deprem (Son depremler)

Afet ve Acil Durum Yönetimi Baskanligi (AFAD) verilerine göre, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde bugün saat 02.32’de 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 7 kilometre derinlikte gerçekleşen depremin, Elazığ merkez ve çevre ilçelerde de hissedildiği öğrenildi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) ise depremin büyüklüğünü 4.6, derinliğini ise 6 kilometre olarak duyurdu.

4.2 BÜYÜKLÜĞÜNDE İKİNCİ DEPREM

Bu depremin ardından saat 03.03’te yine merkez üssü Sivrice olan 4.2 büyüklüğünde deprem gerçekleşti. Bu depremin derinliği ise AFAD tarafından 7 kilometre olarak ölçüldü. Deprem Sivrice, Elazığ merkez ve çevre ilçelerde hissedilse de sokakların genel olarak boş olduğu gözlendi. (DHA)

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER

 

Yayınlanma Tarihi:08:04,