Sözcü Plus Giriş

Muğla’da Corona virüsü iddiası! Açıklama geldi

Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer, Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde korona virüs görüldüğü iddiasıyla ilgili, “İlimizde şuan itibariyle olası veya kesin korona virüs vakası yoktur” dedi.

Güncellenme: 19:38, 06/02/2020
Muğla’da Corona virüsü iddiası! Açıklama geldi

Marmaris'ten gelen bir rehberde Corona virüsü olduğu iddia edildi. Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğünden bir açıklama yapıldı.

Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

*6 Şubat 2020 tarihinde Marmaris ilçemizde bir işletmeden gelen hastada Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde solunum sıkıntısı ve grip semptomları tespit edilmiştir.

*Olası bir vaka olabileceği düşüncesi ile gerekli önlemler alınmış olup, eşzamanlı Sağlık Bakanlığı ile iletişime geçilerek klinik ve epidemiyolojik değerlendirme yapılmıştır.

*Vakanın korona virüs olmadığı kanaatine varılarak hastaya standart viral pnömoni tedavisi başlanmıştır. İlimizde şuan itibariyle olası veya kesin korona virüs vakası yoktur.

Olası bir korona virüs vaka olabileceği şüphesi ile hastaneye gelen kişinin bayan bir rehber olduğu öğrenildi. İHA

İlginizi Çekebilir'Corona virüsü kahramanı' hayatını kaybetti!'Corona virüsü kahramanı' hayatını kaybetti!İlginizi ÇekebilirÇin İstanbul Başkonsolosu Wei'den İmamoğlu'na 'Corona' ziyaretiÇin İstanbul Başkonsolosu Wei'den İmamoğlu'na 'Corona' ziyareti