Ankara’da tren kazası

Ankara'da 13 Aralık 2018'de meydana gelen ve 9 kişinin hayatını kaybettiği, 84 kişinin yaralandığı Yüksek Hızlı Tren (YHT) faciasının yaşandığı Marşandiz İstasyonu'nda bu sabah da benzer bir kazanın eşiğinden dönüldü. Doğu Ekspresi treninin boş olan lokomotif ve jeneratör vagonu raydan çıktı. Kazada şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

Kaza, saat 06.30 sıralarında Yenimahalle ilçesi Anadolu Bulvarı’nda meydana geldi.

Mevcut Doğu Ekspresi’nin artan yolcu talebinin karşılanması için Ankara-Kars arasına turizm amaçlı sefere konulan Turistik Doğu Ekspresi, dün sabah 06.00’da Kars’tan Ankara’ya hareket etti.

FOTO: AA

Makinistler Şahin B. ve Mehmet G. kontrolündeki Turistik Doğu Ekspresi, 24 saat süren yolculuğun ardından Ankara’ya ulaştı.

FOTO: AA

Ankara Garı’nda yolcularını bırakan 12 vagonlu tren, daha sonra temizlik ve bakım için yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunan Marşandiz Bakım İstasyonu’na hareket etti.

FOTO: AA

Ancak lokomotif ve arkasındaki jeneratör vagon, istasyona yaklaşık 500 metre kala bilinmeyen bir nedenle raydan çıktı. Lokomotifin ön tarafın rayın dışına çıkarken, vagon devrildi. Kazada ölen ve yaralanan olmadı.(DHA)

YHT faciasının yaşandığı durağın ismi değiştirilmişti
Ankara-Konya seferini yapan YHT'nin 13 Aralık'ta kılavuz lokomotifi ile çarpıştığı kazada 9 kişi hayatını kaybetmiş, 84 kişi de yaralanmıştı.Kazanın olduğu Marşandiz İstasyonu'nun adının ‘Motor Durağı' olarak değiştirilmişti.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...