Sözcü Plus Giriş

TOKİ kura sonuçları ne zaman belli olacak?

Bir milyonu aşkın kişinin başvuruda bulunduğu TOKİ projesi için konut sahipleri düzenlenecek çekilişin ardından belli olacak. Peki TOKİ kura çekilişi ne zaman belli oldu mu? Kuralar ne zaman çekilecek?

20:57 -
TOKİ kura sonuçları ne zaman belli olacak?

TOKİ sosyal konut projesi başvuruları geçtiğimiz günlerde son buldu. 1 milyonu aşan başvuruların kuraları için heyecanlı bekleyiş başladı. Peki TOKİ kuraları ne zaman çekilecek? İşte detaylar…

TOKİ KURALARI NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

Kurum tarafından yapılan açıklamada kura çekiliş yerinin ve programının daha sonra açıklanacağı duyuruldu. Tahminlere göre kuraların Şubat ayında çekilmesi bekleniyor.

KURA ÇEKİLİŞİ

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir. Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır. Emekli vatandaşlarımıza konut sayısının %25'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir. Kura çekim işlemleri belirlenen kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir.

Son güncelleme: 23:10 25.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more