Sözcü Plus Giriş

Corona virüsüne karşı aşı kampanyasının hızlandırılmak istendiği Fransa'da ABD’li ilaç şirketi Pfizer ile Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech’in aşısının ardından Moderna’nın aşısına da onay verildi.

Avrupa'da diğer ülkelere kıyasla aşı kampanyasında gecikmeler yaşayan Fransa, kampanyayı hızlandırmak için ikinci bir aşıyı daha onaylamış oldu. Böylece Moderna’nın aşısı, 24 Aralıkta onaylanan Pfizer/BioNTech aşısından sonra Fransa'da onay alan ikinci aşı oldu.

ABD, Kanada ve İsrail'de de onaylanan Moderna aşısı 28 gün ara ile iki doz halinde uygulanıyor. Başarı oranı yüzde 94 olan aşısının 30 bin 400 kişi üzerinde denendiği belirtilirken, Moderna aşısı ile birlikte Fransa'da aşı kampanyasının hızlanması bekleniyor. (İHA)

İlginizi ÇekebilirCorona vakalarında kritik süreç 10 günün sonunda yaşanıyorCorona vakalarında kritik süreç 10 günün sonunda yaşanıyor İlginizi ÇekebilirCorona virüsüne karşı romatizma ilacı formülü: Ölüm oranı yüzde 24 düşüyorCorona virüsüne karşı romatizma ilacı formülü: Ölüm oranı yüzde 24 düşüyor
Yayınlanma Tarihi:18:09,