Moderna’nın corona aşısını bir ülke daha onayladı

Fransa Yüksek Sağlık Kurumu, ABD'li Moderna şirketinin geliştirdiği corona virüsü aşısının kullanımına onay verdi.

Moderna’nın corona aşısını bir ülke daha onayladı

Corona virüsüne karşı aşı kampanyasının hızlandırılmak istendiği Fransa'da ABD’li ilaç şirketi Pfizer ile Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech’in aşısının ardından Moderna’nın aşısına da onay verildi.

Avrupa'da diğer ülkelere kıyasla aşı kampanyasında gecikmeler yaşayan Fransa, kampanyayı hızlandırmak için ikinci bir aşıyı daha onaylamış oldu. Böylece Moderna’nın aşısı, 24 Aralıkta onaylanan Pfizer/BioNTech aşısından sonra Fransa'da onay alan ikinci aşı oldu.

ABD, Kanada ve İsrail'de de onaylanan Moderna aşısı 28 gün ara ile iki doz halinde uygulanıyor. Başarı oranı yüzde 94 olan aşısının 30 bin 400 kişi üzerinde denendiği belirtilirken, Moderna aşısı ile birlikte Fransa'da aşı kampanyasının hızlanması bekleniyor. (İHA)

Corona vakalarında kritik süreç 10 günün sonunda yaşanıyor İlginizi Çekebilir Corona vakalarında kritik süreç 10 günün sonunda yaşanıyor Corona virüsüne karşı romatizma ilacı formülü: Ölüm oranı yüzde 24 düşüyor İlginizi Çekebilir Corona virüsüne karşı romatizma ilacı formülü: Ölüm oranı yüzde 24 düşüyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Avrupa Bilim BioNTech Corona Fransa İsrail Kanada Ölüm Sağlık Sağlık Bakanlığı
Loading...