Sözcü Plus Giriş

Darp edilen kadının annesi: “Tartışma ‘alkol’den dolayı başladı

Eski eşi İbrahim Zarap tarafından öldüresiye darp edilen Emriye M.’nin (25) annesi Dursune M., kızının eski eşinden 'çocuğunun yanında alkol içmemesini' isteyince saldırıya uğradığını açıkladı. Zarap ise ifadesinde eski eşinin kendisine çocuğuyla görüştürmeyeceğini söylediğini iddia etmişti.

Güncellenme: 16:13, 08/03/2021
Darp edilen kadının annesi: “Tartışma ‘alkol’den dolayı başladı

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren kızını ziyaret eden anne Dursune M. burada açıklamalarda bulundu. Olay günü yaşadıklarını anlatan Dursune M., “Karakoldan aradılar bizi karakol vasıtasıyla öğrendik. Emriye'nin eski eşiyle kavga ettiğini, hastanede olduğunu, çocuğun da karakolda olduğunu bize karakoldan memurlar haber verdi. Aslında öyle sadece geçimsizliği vardı, onun yüzünde boşandı kızım. Zaten direkt anlaşmalı olarak boşandı uzatmadan. Onun haricinde bir şey yoktu” dedi.

“ÇOCUĞUYLA GÖRÜŞMESİNE BİZ TEŞVİK ETTİK”

Çocuğun babasına düşkün olduğu için görüşmesini kendilerinin teşvik ettiğini belirten Dursune M., “Çocuğumuz babasına çok düşkün olduğu için biz zaten kendimiz görüştürüyorduk onunla. Çünkü çocuk çok aşırı düşkündü babasına” diye konuştu.

Kızına yönelik şiddetin daha önce de yaşandığını belirten Dursune M., “Uzaklaştırması olmuştu. Daha önce de biz şikayetçi olmuştuk kendisinden. Emriye'yi darp etmeye yine kalkmıştı. Ondan sonra özür dileyince, olayı kapatmıştık” şeklinde konuştu.

Foto: İHA / Anne Dursune M. kızını yaşadıklarını anlattı.

“ÇOCUĞUN YANINDA NEDEN İÇİYORSUN”

Dün yaşanan olayın sebebini anlatan Dursune M., “Dün de öyle sessiz sakin gelip çocuğu aldı. Gayet her şey yolundaydı. Hiçbir şeyi yoktu. Şüphelendirici bir durumu yoktu. Sadece akşam işte alkollü olup hâlâ elinde alkolle çocuğun yanında olmasından dolayı Emriye sinirlenip ‘neden böyle yaptığını’ sormuş. Kızım ‘Ben sana karışmıyorum, istediğini yapabilirsin ama çocuğun yanında neden yapıyorsun' dediğinde direkt onunun saldırısına uğradı. Görüntülerde olduğu gibi” ifadelerini kullandı.

TORUNUMUN DURUMU İYİ

Kızının ve torununun sağlık durumundan bahseden ve saldırganın hak ettiği cezasını bulmasını isteyen Dursune M., “Adalete güveniyorum. Bu saatten sonra en ağır cezayı alsın, çıkmasın oradan inşallah. Çıkamasın. Kızımın dururumu iyi. Çok şükür iyiye gidiyor. Dünden daha iyi bugün. Gözünü hâlâ tam açamıyor çünkü ödemleri var. Şişlikleri var. Torunum da iyi. Amcasının çocukları var yanında. Oynuyor onlarla. Şu an o da iyi” açıklamasında bulundu. (İHA)

İlginizi Çekebilirİbrahim Zarap'ın savcılıktaki ifadesi ortaya çıktıİbrahim Zarap'ın savcılıktaki ifadesi ortaya çıktıİlginizi ÇekebilirEski eşini sokak ortasında tekmeleyen İbrahim Zarap tutuklandıEski eşini sokak ortasında tekmeleyen İbrahim Zarap tutuklandı