İngiltere’den çarpıcı uyarı: “Delta varyantı aşı olmayanları avlayacak”

İngiltere'de Başbakan Boris Johnson'ın sağlık danışmanlarından biri İngiliz basınına açıklamalarda bulundu. İsmini açıklamayan yetkili, "Delta varyantı aşı olmayanları yakalayacak" dedi.

İngiltere’den çarpıcı uyarı: “Delta varyantı aşı olmayanları avlayacak”

Corona virüsü salgını mutasyona uğrayarak yayılmasını sürdürürken, İngiltere’den dikkat çekici bir açıklama geldi.

İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden Mail on Sunday’e konuşan bazı başbakanlık yetkilileri aşı olmanın önemini tekrar hatırlattı. Başbakan Boris Johnson’ın sağlık danışmanlığını yapan yetkililerden biri ismini açıklamadan, corona virüsü aşısıyla ilgili uyarılarda bulundu.

İsmini açıklamayan yetkili, “Delta varyantı aşı olmayanları yakalayacak. Çünkü virüsün doğası bulaşıcı olması. Dolayısıyla iki doz aşı olmamış herkese bu virüsün bulaşacağını söyleyebiliriz” dedi.

İlk olarak Hindistan’da çıkan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Delta varyantı olarak adlandırılan bu mutasyon ile ilgili açıklama yapan yetkili, “Bu virüsün doğası sürekli evrim geçirmek ve adapte olmak. Dolayısıyla corona virüsü aşısı olmamış birine bulaşması eninde sonunda kaçınılmaz bir şey olacak” dedi.

Bilim insanlarından Delta varyantı uyarısı: Aşı olanla olmayan farkı çok yüksek İlginizi Çekebilir Bilim insanlarından Delta varyantı uyarısı: Aşı olanla olmayan farkı çok yüksek Bilim insanları: Delta varyantının Pfizer/BioNTech'in bağışıklığını yenme oranı yüksek İlginizi Çekebilir Bilim insanları: Delta varyantının Pfizer/BioNTech'in bağışıklığını yenme oranı yüksek Aylar sonra ortaya çıktı: Pfizer, BioNTech'in Covid-19 aşısını reddetmiş İlginizi Çekebilir Aylar sonra ortaya çıktı: Pfizer, BioNTech'in Covid-19 aşısını reddetmiş
ABD Başbakan Başbakanlık Bilim BioNTech Corona Dünya Evrim Hindistan İngiltere mRNA Reuters Sağlık
Loading...