İran Devrim Muhafızları’nda üst düzey deprem

İran'ın en önemli kurumlarından biri olan Devrim Muhafızları'nın istihbarat servisinin başındaki Hüseyin Taeb'in görevden alındığı duyuruldu. İsrail basını, İran'ın Türkiye'de İsraillileri hedef almasının arkasında Taeb'i gösteriyordu.

İran Devrim Muhafızları’nda üst düzey deprem

2009 yılından beri İran Devrim Muhafızları’nın tepe ismi olarak görev alan Hüseyin Taeb’in görevden alındığı açıklandı…

Son haftalarda İsrail ile İran arasında suikast, cinayet ve adam kaçırma olaylarının yaşandığı iki ülke arasındaki gerilim tırmanırken, kararı İran’ın ruhani lideri Hamaney’in aldığı duyuruldu.

İran devlet televizyonu konuyla ilgili bir detay vermezken, Taeb’in Devrim Muhafızları Genelkurmay Başkanı Hüseyin Salami’nin danışmanlığına getirildiği belirtildi.

Taeb’in son haftalarda İsraillilere yönelik saldırı hazırlığı içerisinde olduğu öne sürüldü.

TÜRKİYE’DE İSRAİLLİLERE SALDIRI HAZIRLIĞI İÇERİSİNDE OLDUĞU İDDİA EDİLMİŞTİ

Son haftalarda İsrail yönetiminin, “Türkiye’ye gitmeyin, İran’ın saldırısına uğrayabilirsiniz” diyerek çok sert ve net uyarıda bulunduğu suikast iddialarının arkasında da Taeb’in olduğu öne sürülmüştü.

İsrail medyası, İran Devrim Muhafızları İstihbarat Birimi’nin başındaki Taeb’in saldırı hazırlığı içerisinde olduğunu öne sürdü. İsrail medyasında, “İsrail’in İran’ın en gizli kurum ve kuruluşlarına arka arkaya saldırmasının ardından İsrail’e yönelik bir saldırı için büyük bir baskı altında” yorumları yapılmıştı.

İstanbul'da 'İsrail vatandaşlarına suikast' operasyonu İlginizi Çekebilir İstanbul'da 'İsrail vatandaşlarına suikast' operasyonu İsrail'den skandal karar: Türkiye, Afganistan ve Yemen'le bir tutuldu İlginizi Çekebilir İsrail'den skandal karar: Türkiye, Afganistan ve Yemen'le bir tutuldu İsrailli yetkililerden yeni uyarı: İstanbul'dan ayrılamıyorsanız kendinizi odanıza kilitleyin İlginizi Çekebilir İsrailli yetkililerden yeni uyarı: İstanbul'dan ayrılamıyorsanız kendinizi odanıza kilitleyin İran, ABD'yi tazminat ödemeye mahkum etti İlginizi Çekebilir İran, ABD'yi tazminat ödemeye mahkum etti

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...