Seyfi Dursunoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Türk sanat camiasının unutulmaz ismi Seyfi Dursunoğlu, Zincirlikuyu Camii'nde kılınan öğle namazının ardından defnedildi. Dursunoğlu'nun ailesi adına yeğeni Güliz Buyrukbilen, yeğeninin kızı Güliz Özköseoglu ve eşi Murat Özköseoğlu cenaze namazında hazır bulundu. Sanatçının cenazesine katılan isimler arasında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun yanı sıra Armağan Çağlayan, Deniz Seki, Gülben Ergen, Bora Gencer de vardı.

Zeynep KAPLAN
Emre ÇEVİK

Cenaze namazında Seyfi Dursunoğlu’nun tüm mal varlığını bağışladığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel bir açıklama yaptı. Yüksel, “Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyetinde kadavra olarak kullanılmasına yönelik yazılı bir beyanı yok, sözlü beyanı olmuş olabilir ama yazılı beyanı olmadığı için ailesinin de isteği ile dini vecibeler yerine getirilerek defnedildi” dedi.

Fotoğraf: Sözcü

Vasiyetin yazıldığı dönemde derneğin avukatlığını yapan Olcay Ekinci Yezdani, Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyetinde neler yazdığını basın mensupları ile genel hatları ile paylaştı. Yezdani, Seyfi Dursunoğlu’nun temel hatları ile derneğe evini, bahçesini ve bankalarda bulunan parası ile toplamda 15 milyon TL’ye yakın bir meblayı derneğe bağışladığını söyledi.

Armağan Çağlayan (solda) ve Deniz Seki (ortada) / Fotoğraf: Sözcü

Yeğeni Gizem Özköseoğlu ise şunları söyledi: “Vasiyetinde ne var tam olarak bilmiyoruz, biz de ailesi olarak tüm dileklerini sonuna kadar yerine getireceğiz. Ben de bir avukatım ve biz de vasiyetine karşı herhangi bir itirazda bulunmayacağız, sonuna kadar vasiyetinin arkasında ve destekçisi olacağız, bize her hangi bir şey bırakmaması bizi üzmedi, biz zaten bunların farkındaydık, derneğe bir vasiyet yazdığını biliyorduk, o doğrusunu yaptı. Aile olarak onunla ilgili olarak çok gururluyuz ve saygı duyuyoruzç Kendisi çok örnek alınması gereken bir insan. İBB Zincirlikuyu Mezarlığı’nı uygun bulmuş, bir anıt mezar taşı yapılacağı söylendi, biz de saygı duyduk.”

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel / Fotoğraf: Sözcü

Huysuz Virjin karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde tedavi gördüğü özel bir hastanede 2 gün önce hayatını kaybetmişti.

Dursunoğlu’nun ölüm nedeniyle ilgili hastaneden yapılan açıklamada, “KOAH hastası olan ve aynı zamanda 15 gündür hastanemizde pnömoni (zatürre) tedavisi gören değerli sanatçımız Seyfi Dursunoğlu’nu maalesef bugün saat 16.45’te kaybettik” ifadelerine yer verilmişti.

Fotoğraf: Sözcü

Fotoğraf: Sözcü

Fotoğraf: Sözcü

Fotoğraf: Sözcü

Huysuz Virjin (Seyfi Dursunoğlu) hastalığı neydi? Huysuz Virjin kimdir, aslen nerelidir? İlginizi Çekebilir Huysuz Virjin (Seyfi Dursunoğlu) hastalığı neydi? Huysuz Virjin kimdir, aslen nerelidir?
Loading...