Maskeli Beşler İntikam Peşinde konusu ve oyuncu kadrosu

Maskeli Beşler film serisinin oyuncu kadrosunun büyük bir kısmını Hababam Sınıfı Üç Buçuk filminde oynayan oyuncular oluşturmuştur. Tezcan, Bahattin, Murat, Zeki ve Kamil'in hikâyelerinin anlatıldığı Maskeli Beşler İntikam Peşinde'nin gördüğü ilgiden sonra, filmin yapımcı şirketleri Arzu Film ve Fida Film, filmi bir seri hâlinde devam ettirme kararı almışlardır.

Maskeli Beşler İntikam Peşinde konusu ve oyuncu kadrosu

Maskeli Beşler İntikam Peşinde filminin konusu şöyle gelişiyor: 1978 yılında başlayan hikâyede Tezcan, Bahattin, Murat, Zeki ve Kamil yetimhanede kalan beş yakın arkadaştır. Hiçbir ailenin evlat edinmediği bu beş kafadar, ileride beş azılı hırsız olur. Başları dertten kurtulmayan bu beşli, çeşitli yollarla hapishaneden kaçma deneylerinde bulunsa da; hapishaneden ancak genel afla çıkar.

Suç işlemeye tövbe ederler ve günlük hayata geri dönerler. Fakat bir gün onlara hapisteyken çok iyi davranan gardiyan Salih’in oğlunun hastalığını öğrendiklerinde bir karara varırlar. İlk defa iyilik için suç işleyeceklerdir. Çetenin hedefi ise; zengin bir aile tarafından evlat edinilmiş ve holding patronu olmuş, yetimhane günlerinden eski bir düşmanları olan Tekin'dir.

MASKELİ BEŞLER İNTİKAM PEŞİNDE FİLMİNİN OYUNCU KADROSU

Şafak Sezer (Tezcan)
Memet Ali Alabora (Murat)
Cengiz Küçükayvaz (Kamil)
Peker Açıkalın (Bahattin)
Melih Ekener (Zeki)
Dost Elver (Tekin)
Sümer Tilmaç (Salih Abi)
Nejat Birecik (Avukat)
Hamit Haskabal (Hamit Baba)
Burak Öncü (Cenin)
Zeynep Karacan(Meryem)
Seçkin Piriler (Tekin’in Eşi)
Deniz Oral (Polis Memuru)