Fenerbahçe ve Galatasaray'ın, Suudi Arabistan'daki Süper Kupa maçına çıkmama kararı tüm dünyada geniş yankı uyandırırken, Arabistan'da forma giyen Türk futbolcu Merih Demiral tepkilerin hedefi oldu.

Atatürk ismine sansür uygulamak isteyen Suudi Arabistan yetkililerine karşı gelen Fenerbahçe ve Galatasaray yönetimi, maça çıkmayarak Türkiye'ye geri dönme kararı aldı. Yaşananların ardından, Arabistan'ın Al-Ahli takımında forma giyen Merih Demiral'ın hiçbir tepki göstermemesi, eleştiri konusu oldu.

"Komando" lakaplı Merih Demiral, X'te kendisini eleştiren bir hesaba, "Aynı saatte maçta olduğumu biliyorsun ona rağmen etkileşim için bu şovları yapıyorsun. Allah belanızı versin" yanıtını verdi. Demiral'ın eleştirildiği paylaşımda, "Kaan Ayhan gol sevinci yaşarken senin kişisel showuna katılmadı asker selamı vermedi diye kameralar önünde artistlik yapıyordun. Şimdi mevzu Atatürk ama sesin soluğun çıkmıyor. Koysana tepkini en milliyetçi sensin" ifadeleri kullanılmıştı.

"ORGANİZASYONU YAPAMAYAN TFF, BEN DEĞİLİM"

Öte yandan, Sports Digitale adlı YouTube kanalına özel bir açıklama yapan 25 yaşındaki futbolcu, kendisini şu sözlerle savundu:

Olayların yaşandığı anda Al Khaleej’e karşı sahadaydım. Şimdi maçtan çıktım. Bu olaylar üzerinden bana zarar vermeye çalışmak çok üzücü. Organizasyonu yapamayan TFF organizatörleridir. Ben değilim.