1994 Dünya Kupası şampiyonu ve ünlü futbolcu Romario, 58 yaşında futbol kariyerine Amerika FC'de devam etme kararı aldı.

Brezilyalı eski forvet, Rio de Janeiro'da bulunan kulübün başkanı olarak görev yapmakta ve şimdi kulübün Carioca Şampiyonası'ndaki ikinci lig mücadelelerine katılacak. Romario'nun kaydı salı günü onaylandı ve 18 Mayıs'ta başlayacak ligde yer alabilecek.

Romario, lig maçlarında sürekli forma giymeyeceğini belirtti; ancak America FC'nin yeni forveti ve aynı zamanda oğlu olan Romarinho ile birkaç özel maçta birlikte oynamayı planlıyor.

Instagram'da yaptığı bir paylaşımda kulüp taraftarlarına şöyle seslendi:

Ligde mücadele etmeyeceğim, bunun yerine kalbimin takımı için birkaç maç oynayacağım ve oğlumla birlikte oynayarak bir hayalimi daha gerçekleştireceğim. Siz ne düşünüyorsunuz?

Romario son olarak 2009 yılı Kasım ayında, babası Edevair'in de büyük bir hayranı olduğu America FC için resmi bir maçta oynamıştı. O tarihten bu yana kulübün başkanlığını üstlenen Romario, 2014 yılında ise Rio de Janeiro'dan senatör olarak seçilmişti.

1994'TE YILIN OYUNCUSU SEÇİLDİ

Kariyerine Vasco da Gama'nın altyapısında başlayan Romario, Barcelona ve PSV Eindhoven gibi Avrupa'nın önde gelen kulüplerinde de forma giymişti.

Ayrıca, 1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde düzenlenen Dünya Kupası'nda Brezilya'nın şampiyonluğunu kazanmasında önemli rol oynamış ve aynı yıl FIFA tarafından Yılın Oyuncusu ödülüne layık görülmüştü.