Almanya'da düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Çeyrek Final maçında ilk yarısını 1-0 yenik tamamladığı karşılaşmada Türkiye'yi 2-1 mağlup ederek yarı finale yükselen Hollanda A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Roland Koeman, karşılaşmanın ardından TRT Spor'a konuştu.

Türkiye'nin son 5 dakikada beraberliği yakalayabileceğini belirten Koeman, şunları söyledi:

Türkiye bu akşam harika bir performans gösterdi. Tutku ile oynuyorlar. Ama sadece tutukyla da değil, top ayaklarındayken kaliteliler. Savunma ağırlıklı oynadılar ama 2-3 kişi hücuma çıktıkları zaman bizim savunmamızı çok zorladılar. Kaliteli ayaklara sahipler. Son 5 dakikada 2-2'yi de bulabilirlerdi. Savunma yapmak zorunda kaldık. Şanslıydık. Ama kazanmak güzeldir. Bu da bizim için bu akşamı çok özel kılıyor. Takımların şansa da ihtiyacı var. Şansınız yoksa hiçbir şey kazanamazsınız. Son 5 dakikada da durum böyleydi. Ama ikinci yarıda biz daha iyiydik bunu da söylemem lazım.

Karşılaşmayı da değerlendiren Koeman "İlk yarıyı 1-0 geride tamamladık. İkinci yarıya iyi başladık. Memphis Depay ilk yarıda da iyi bir pozisyon bulmuştu. İlk 25 dakikadan sonra Türkiye oyunun kontrolünü eline aldı. Öne de geçtikten sonra daha da iyi oynadılar ama ikinci yarının ilk 10 dakikasında biz çok baskılı oynadık. Şevkli ve yaratıcı oynadık. Pozisyonlar bulduk ve  2-1 kazandık" ifadelerini kullandı.