Türkiye Galler maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

EURO 2020'de Türkiye ikinci maçını Galler ile oynayacak. İlk maçta sahadan mağlubiyetle ayrılan A Milli futbol takımı ikinci maçta galibiyetle tanışmak istiyor. Türkiye Galler maçı 16 Haziran Çarşamba günü saat 19.00'da oynanacak. Bakü Olimpiyat Stadı'nda oynanacak olan EURO 2020 maçı TRT 1 ekranlarından şifresiz olarak yayımlayacak.

Türkiye Galler maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

EURO 2020’ye ilk maçta İtalya’ya 3-0 mağlup olarak başlayan Türkiye, ikinci maçında gözünü üç puana dikti. Avrupa Şampiyonası'nda erken havlu atmak istemeyen ay yıldızlılar gruptan çıkabilmek için kalan iki maçta alacağı skorlarla üst tura çıkmanın hesaplarını yapacak. A Grubu'nda oynanacak Galler-İsviçre maçı bizim kaderimiz için de önemli. Bu maçtan çıkacak olası bir beraberlik Türkiye'nin elini güçlendirecek.

TÜRKİYE GALLER MAÇI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?

Türkiye Galler maçı 16 Haziran Çarşamba günü saat 19.00’da oynanacak. Mücadele TRT 1 ekranlarından yayımlayacak. Karşılaşma TRT 1’in internet sitesi aracılığıyla da izlenebilecek.

PUAN HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Bakü'de 16 Haziran Çarşamba günü oynayacağımız Galler maçında tek hedefi 3 puan olması gereken Türkiye için olası bir puan kaybı işleri çok çok zora sokabilir. Kalan iki maçta toplanacak 6 puan üst tur için çok büyük avantaj olacak çünkü şampiyonada en iyi dört grup üçüncüsü de bir üst tura yükselecek. Bu yüzden her bir puan ve golün çok büyük önem arz ediyor.

SON MAÇA KAFA KAFA GİRİLİRSE NE OLUR?

Turnuvanın grup aşamasının son maçında aynı puana sahip iki takımın karşı karşıya gelmesi ve bu maçın da beraberlikle bitmesi halinde bir sonraki tura çıkacak taraf penaltılarla belirleniyor. Bu senaryo henüz hiçbir büyük turnuvada gerçekleşmedi. Ancak EURO 2008'de bu senaryoya çok yaklaşıldı.

Türkiye Galler maçına Portekizli hakem! Artur Dias ile galibiyetimiz yok... İlginizi Çekebilir Türkiye Galler maçına Portekizli hakem! Artur Dias ile galibiyetimiz yok...
Loading...