Sözcü Plus Giriş

MEB görevde yükselme sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak?

MEB görevde yükselme sınavı bir ay önce gerçekleşti, şimdi ise gözler sonuçlarda. MEB'den yapılan açıklamaya göre görevde yükselme sınav sonuçları 10 Ocak'ta yani bugün açıklanacak. Peki MEB görevde yükselme sınav sonuçları için saat belli mi?

14:13 -
MEB görevde yükselme sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından merkez ve taşraya atanmak üzere toplam 5 bin 304 kişinin görevde yükselme sınavı, 9 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilmişti. MEB, sınav sonuçlarının ise 10 Ocak’ta açıklanacağını duyurmuştu. MEB görevde yükselme sınav sonuçları henüz açıklanmadı. MEB’in görevde yükselme sınav sonuçlarını saat kaçta açıklayacağına dair bir açıklama da henüz yapılmış değil.

MEB GÖREVDE YÜKSELME SINAV SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayımladığı takvim bilgilerine göre görevde yükselme sınav sonuçları, 10 Ocak 2019 tarihinde Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü üzerinden açıklanacak. Sınav sonuçlarının saat kaçta açıklanacağı ise bilinmiyor.

GÖREVDE YÜKSELME SINAVI SORU VE CEVAP ANAHTARI

MEB SINAV SONUÇLARINI NASIL DEĞERLENDİRECEK?

Sınava giren tüm adaylar için [Puan = (Doğru Sayısı /Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılarak başarı puanı hesaplanır.

Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Sınavda yer alacak her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir. Tam puan virgülden sonra ondalık dilim ne olursa olsun bir üst puana tamamlanmaz.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Yürütme Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 9/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un 69 uncu maddesiyle, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7 nci maddesinin ikinci fıkrasına eklenen “Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların
puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.” hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır.

Adayların; sınav puanının eşit olması hâlinde başarı sıralaması, Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more