Lefkoşa ve Girne’de tam kapanmaya gidildi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) corona virüsü vaka sayılarındaki artış nedeniyle Girne ve Lefkoşa kentlerinde tam kapanmaya gidildi.

Lefkoşa ve Girne’de tam kapanmaya gidildi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) corona virüsü vaka sayılarındaki artış nedeniyle yeni tedbirler aldı. Salgına karşı alınan tedbirler kapsamında Girne ve Lefkoşa kentlerinde tam kapanmaya gidildi.

Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan KKTC Başbakanı Ersan Saner, “Girne ilçesinde 27 Ocak-10 Şubat tarihleri arasında, Lefkoşa ilçesinde ise 27 Ocak’tan 3 Şubat 2021 tarihine kadar tüm faaliyetler durduruldu” dedi.

YÜZ YÜZE EĞİTİME DE ARA VERİLDİ

Yüz yüze eğitim ile devlet dairelerinde çalışmaların durdurulduğunu açıklayan Başbakan Saner, temel ihtiyaçları karşılayan işletmeler ve tedarikçilerin yasağın dışında kaldığını belirtti.

Lefkoşa ve Girne’ye diğer ilçelerden girişlerin durdurulduğunu kaydeden Başbakan Saner, diğer bölgelerdeki sokağa çıkma yasağının da saat 20:00’ye çekildiğini söyledi. KKTC’de COVID-19 nedeniyle 14 kişi yaşamını yitirdi. DHA

Mutasyonlu corona rastlanmıştı... Durumları nasıl? İlginizi Çekebilir Mutasyonlu corona rastlanmıştı... Durumları nasıl?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Bakanlar Kurulu Başbakan Corona Covid-19 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşa Sağlık Tokat yüz yüze
Loading...