3 Haziran ve 4 Haziran tarihlerinde 6 gezegen gökyüzünde dizilim oluşturacak. Astronomların “göksel şölen” olarak tanımladıkları bu türde dizilimler sık gerçekleşiyor. Bu dizilim esnasında Jüpiter, Merkür, Uranüs, Mars, Neptün ve Satürn yörüngelerinde Güneş’in aynı tarafında gözükecek. Uranüs ve Neptün’ü ancak çok güçlü bir dürbünle veya teleskopla izleyebileceğiz.

BİZİ NASIL ETKİLER?

Gezegenlerin bir tarafında toplanmış olmasının yaratacağı topluca çekim güneş aktivitesini tetikleyebilir. Bunun neticesinde iletişimimiz etkilenebilir. Yüksek enlemlerde yapılan uçuşlarda sorunlar oluşabilir. Bireysel olarak ise sinir sistemimiz daha fazla etki alabilir. Çok sayıda gezegenin Güneş’in bir tarafında toplanmış olduğu bazı zamanlarda sismik aktivitede ve doğal afetlerde artış görülebiliyor. Dönemsel gezegen geçişleri ve jeomanyetik fırtına ekstrem hava olaylarını da beraberinde getirebilir.

BİLGİ PATLAMASI

Gezegen toplaşması ve 6 Haziran’da saat 15:37’de İkizler burcunda gerçekleşecek yeniay bilgi ve iletişim alanlarında da ekstrem gelişmelere işaret ediyor. Medya ve sosyal medya alanında önemli bilgi paylaşımlarına, gizli bilgilerin açığa çıkışına ve ifşalara şahit olabiliriz. İletişim ve haberleşmenin, bilgi paylaşımlarının çok hızlanacağı bir sürece giriyoruz. Eğitim ve iletişimle ilgili işlerimiz, seyahatlerimiz, başkalarına hitap etmemizi gerektirecek işler açısından verimli bu zaman dilimini iyi değerlendirebiliriz.

VENÜS GÜNEŞ’İN KALBİNDE!

4 Haziran’da Venüs’ün Güneş ile tam kavuşumunu deneyimleyeceğiz. Astrolojik ifadesiyle Venüs Cazimi yani Güneş’in kalbinde olacak. Böyle bir durumdaki gezegenin özel bir durumunun olduğu, temsil ettiği konuların bir nevi korunma altında olduğunu söylenir. Umarım sevgi alışverişlerinde böylesi bir korunma ve özellik deneyimleriz.

BARIŞ GETİRSİN!

Venüs ile kavuşan bu yeniay umarım barış ve huzuru da beraberinde getirir. Bilhassa Gazze için buna çok ihtiyaç var. Daha fazla masum insan ölmesin!

SOLUNUM YOLLARINA DİKKAT!

İkizler burcu vücutta eller ve kollar bölgesini, sinir sistemini ve solunum yollarını yönetir. Yeniayın kavuşum yapacağı Rigel yıldızı salgın hastalıklara ve halk sağlığıyla ilgili muhtemel sorunlara dikkat çekiyor.

TALEP VE BAŞVURULAR

Venüs ve Güneş’in Satürn ile dik açılarının etkili olacağı önümüzdeki haftanın ikinci yarısı önemli kişilerle bir araya gelmek, talep ve başvuruda bulunmak açısından uygun bir zamanda olmayacağımızı gösteriyor. Otoriter figürlerin de zorlanacağı ve sorunlar yaşayacağı bir haftaya giriyor olabiliriz.

İNATLAŞMAYIN!

9 Haziran Pazar günü aksiyon gezegeni Mars, Boğa burcuna geçiyor. Etrafımızdaki hızlı gelişen durumlara uyum sağlamakta ve çabuk hareket etmekte zorlanabiliriz. İnatlaşma eğilimi ve esneklik göstermekteki zorluk da bu geçişin beraberinde getireceği sorunlardan olabilir.

GÜNEŞMERKEZLİ ASTROLOJİ

Önümüzdeki haftanın güneşmerkezli gezegen açılarına baktığımızda Dünya-Satürn dik açısının gerçekleşeceği 2 Haziran, Venüs-Satürn dik açısının kesinleşeceği 3 Haziran ve Dünya-Venüs-Güneş diziliminin gerçekleşeceği 4 Haziran tarihlerinin dikkat çektiğini görüyoruz. Bu tarihler civarında etkili güneş aktiviteleri ve jeomanyetik fırtınalar olasıdır.

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi gününe hayli aktif başlıyoruz. Güçleri birleştirme ve ortaya koyma zamanındayız. Fedakârlık ve karşılıklı anlayış sayesinde sorunlarımızı aşabiliriz. Uyumu yakalayabilir, projelerimizde daha rahat ilerleyebiliriz.

Salı günü başkaları üzerinde etki yaratacak konuşmalar, ilişkiler açısından çok verimli, kullanabiliriz. Seyahatlerimiz, yabancılarla yapılacak işlerimiz, hukuki işlerimiz, ticari işlerimiz, anlaşmalarımız, el sıkışmamızı gerektirecek işler için de yine bugünü değerlendirebiliriz.

Çarşamba gününün ilk yarısında sarsıcı, beklenmedik ve şaşırtıcı gelişmelere açığız. Hazırlıklı olalım. Önem verdiğimiz kişilerle iletişime geçmek günün ikinci yarısını için kullanabiliriz. Eğitim, yayıncılık, seyahatler, hukuki konular, alışverişler açısından çok verimli bir zaman diliminde olacağız.

Perşembe günü saat 15:37’de İkizler burcunda bir yeniay meydana geliyor. Venüs ile kavuşumda gerçekleşecek bu yeniay ilişkiler ve iletişime vurgu yapıyor. Özellikle dış haberler, yabancılar, uluslararası ilişkiler açısından daha aktif bir süreç olacak. Gizli bilgiler açığa çıkabilir!

Cuma gününün ilk yarısı güç ve efor gerektiren işler için kullanabilir; dozunda risk almak üzere harekete geçebiliriz. Günün ikinci yarısında ise yanılgılara, hatalara açık olabiliriz. Farkında ve dikkatli olalım!

Cumartesi günü genelinde ilişkiler açısından zorlu bir atmosferde olacağız. Başkaları üzerine baskı kurmaktan, kısıtlayıcı olmaktan uzak durmamızda fayda var! Kişisel bakım, alışverişler, ilişkiler açısında verimli bir günde değiliz, farkında olalım!

Pazar günü genelinde girişeceğimiz işler yavaş ilerleyebilir. Mars’ın Boğa burcuna geçişiyle, harekete geçmeden önce güvenceyi almak gereken bir zaman dilimine giriyoruz. İnatlaşma eğilimi ve esneklik göstermekteki zorluk da bu geçişin beraberinde getireceği sorunlardan olabilir.