İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ederken Gelecek ve Saadet Partilerinin TBMM Grubu'ndan oluşan milletvekili heyeti Gazze'ye yapılan insani yardım çalışmalarını desteklemek ve yerinde incelemek amacıyla Mısır'a gitti.

PARTİLİLER UĞURLADI

Sabah saatlerinde Mısır'a giden Ankara Milletvekili Mesut Doğan, İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan ve Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün, İstanbul Havalimanı VIP Salonu'nda partililer tarafından uğurladı. Gazze'ye giden heyet adına konuşma yapan Ankara Milletvekili Mesut Doğan, 25 gündür Gazze'ye bomba yağdığını 9 binin üzerinde Filistinlinin hayatını kaybettiğini hatırlattı.

'GAZZE'YE GEÇMEYE ÇALIŞACAĞIZ'

Doğan, şunları söyledi:

- Saldırılarda 3 bin 760 çocuk hayatını kaybetti. Bu vahşet bir taraftan yaşanırken İsrail, tetikçi olarak kullandığı isimler üzerinde farklı algılarda oluşturuyor. İsrail diye bir devlet yok ki, İsrail diye işgalci terör devleti var. Oranın sahibi Filistinliler ve bu halk top yekün ülkelerini savunuyor. Bombalanan sadece Filistin değil aslında tüm İslam alemi bombalanıyor. Aslında tüm Müslümanların onuru bombalanıyor. Biz Gelecek-Saadet TBMM grubunun oluşturduğu bir heyet olarak buradan Mısır'a oradan da Gazze hattına geçmeye çalışacağız. Gazze için farkındalık oluşturmak istiyoruz.

Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün


Yolculuk öncesi açıklama yapan Milletvekili Ün, “Kahire uçuşumuzu yapacağız. Mısır Büyükelçiliği’ni ziyaret ettikten sonra Mısır’daki yetkililerle görüşerek önce Refah Kapısı oradan da Gazze’li kardeşlerimizle buluşacağız. Gazze’ye geçmenin mücadelesini vereceğiz. Bu seferde sizlerin desteğine, dualarınıza çok ihtiyacımız var. Selamlarınızı onlara götürebilmek için dualarınızı eksik etmeyin. Oradan da sizleri zaman zaman bilgilendireceğiz” dedi.