İstanbul Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, kamuoyunda 'Sarallar' olarak bilinen suç örgütüne yönelik soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 14 Kasım'da şüphelilere yönelik İstanbul ve İzmir'de eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda Özgür Saral'ın da bulunduğu 24 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 5'inin daha önceden gözaltına alınıp tutuklandığı öğrenildi. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan 19 şüpheli, sağlık kontrolünün ardından Büyükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi. Diğer 5 kişi ise tutuklu bulundukları cezaevlerinden hakim karşısına çıktı.

TUTUKLANDILAR

Sarallar grubu üyesi Murat Can K., Birol Subay A., Özgür S., Rüstem S., Ali Seydo A., Faruk Y., Şahin Y., Ebru Ö., Fatih B., Adar Ç., Burak F., Mehmet A., Samet Can A. ve Ömer F. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şüphelilerden Ecevit Ş., Arif T., Ayfer Abu H., Eda A., Hüseyin K., Özgür M., Sadık Y., Serkan K., Olgun F. ve Özgür M. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SİTE YÖNETİMİNİ ELE GEÇİRDİLER

Çetenin özellikle Esenyurt'ta 3682 dairenin bulunduğu bir sitenin yönetimini ele geçirdiği ve fahiş aidat uyguladığı iddia ediliyor.

Yabancılara ait bazı daireleri kiraya verdikleri de öne sürülen şüphelilerin, kendilerine karşı çıkanları tehdit ve darp eylemleriyle sindirdikleri belirtildi.

Çetenin, Beyoğlu ve Sarıyer'deki bazı eğlence mekanlarını baskıyla ele geçirmeye çalıştığı da iddia edilirken, bazı yaralama girişimlerinin de dosya kapsamında yer aldığı açıklandı.