Artvin’in Yusufeli ilçesinde 6 Kasım tarihinde restoranda yediği döner ve tatlıyı beğenmediği, hesap ödemeden işletmeden ayrıldığı iddia edilen ve İçişleri Bakanlığı tarafından hakkında soruşturma başlatılan Yusufeli Kaymakamı Hacı Kerim Meral, SÖZCÜ’ye konuştu.

[caption id="attachment_7857159" align="alignnone" width="776"] Yusufeli Kaymakamı Hacı Kerim Meral[/caption]

"HANİ GURMELİK VARDIR, BEN ‘ET BİRAZ SERT OLMUŞ’ DEDİM"

Olayın nasıl yaşandığını anlatan Kaymakam Meral, “Olay tamamen çarpıtıldı, farklı noktaya çekildi. Ben daha önce iki defa ziyaret ettim kendisini (lokanta sahibinden bahsediyor), ben esnafa güler yüzlü, samimiyetle yaklaşıyorum. Devlet onların yanında olsun, hep bu düşünceydim, yine öyleyim. İki defa daha yemeğini yediğim için, olur ya hani gurmelik vardır, ‘Et biraz sert olmuş, güzel ama biraz daha baharat atalım’ diyerek aramızda konuştuk, samimiyete binaen konuştuk. Bu çok normal değil mi? Buradan bir gazeteci arkadaş ne yazık ki olayı aldı farklı yerlere taşıdı” dedi."İKİ KURUŞLUK HESABI MI ÖDEMEYECEĞİM"

Arkadaşlarının kendisini yemeğe davet ettiğini, cüzdanını yanına almadığını ifade eden Kaymakam Meral sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dün lokanta sahibi beni aradı, ‘Vicdanen rahatsızım’ dedi. Ben şunu dedim; ‘Bağırmadım, çağırmadım’. Görüntüde farkındaysanız bağırma, çağırma yok. Ortam kalabalık olduğu için biraz sesli söylüyorum duyulsun diye. Onu hakaret olarak algılamışsa, asla öyle bir şey yok.

Beni iki arkadaş yemeğe çağırdı, benim yanımda cüzdanım yok, arabam da yok. Hesabı ödeyecek olan onlardı. Sonra dedim ki, ‘Sen hesabı onlardan alma aramızda hallederiz. Onlar ödemesin, ısmarlamasın’ dedim.

Ben buradayım, bir yere gitmiyorum. İki kuruşluk paranın hesabını mı ödemeyeceğim. Hiçbir şekilde ‘Yemeği beğenmedim, hesabı ödemiyorum’ gibi bir durum söz konusu değil. Bu bize yakışmaz, mesleğimize yakışmaz. Asla hamaset yapan birisi değilim”