İstanbul ve İzmir'de, "Sarallar Grubu" olarak bilinen suç örgütüne yönelik 14 Kasım'da eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda 24 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. İstanbul emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, operasyonda gözaltına alınan suç örgütü üyelerinin geçmişteki faaliyetlerinin tespiti için de çalışma başlattı.

Çalışmalar kapsamında, suç örgütü üyesi Burak F.'nin İstanbul'daki bir eğlence mekanında, S.G.'ye yönelik silahlı saldırı girişiminde bulunduğu anlara ait güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.3 Eylül'de yaşanan olayın güvenlik kamera görüntülerinde, şüpheli Burak F.'nin iş yerinin lavabosunun önünde beklediği, S.G'nin çıktıktan sonra bacaklarına doğru ateş etmeye çalıştığı, tabancanın ateş almaması sonucunda ise iş yeri çalışanlarınca darbe dildiği anlar yer aldı.

İş yerine saldırı girişimini kontrol etmek için gelen yine suç örgütü üyesi Ş.Y. de yakalanarak darp edildi. 

O ANLAR KAMERALARA YANSIDI

Kamera kayıtlarına yansıyan saldırı anında, tetikçi Burak F., lavabodaki Sezai G.'nin çıkmasını bekliyor. Sezai G. çıkınca kapının ardında bekleyen Burak F. silahını çekerek, Sezai G.'ye ateş etmek istiyor.

Ancak silahı tutukluk yapıyor. Tekrar tekrar tetiği basan Burak F.'nin silahı ateş almayınca duruma mekan çalışanları müdahale ediyor.

Emrah Y. ve diğer çalışanlar, Burak F.'nin elindeki tabancayı alıyor. Burak F., mekan çalışanları tarafından darp edilirken, tetikçiyi kontrol etmek için gelen bir başka kişinin de darp edildiği belirtildi.