Milletin vergileriyle fonlanan AKP propaganda aracı TRT, değirmen gibi para öğütüyor. Sivilceye sürülecek kadar da fayda sağlamıyor.

Şahsen kinim var. Sevmiyorum. “Namaz kılmayan hayvandır” diyen hayvana ve onu ekrana çıkartanlara cebimden para ödemeyi içime sindiremiyorum.

Her gün ekranlarda Atatürk’e küfredenlerin benim paramla zenginleşmesini yediremiyorum.

★★★

Kaz dağlarındaki ağaç katliamına dikkat çeken 9 yaşındaki çocuğu, sesini kısarak yayından aldılar. Kırmızı bültenle aranan terörist Osman Öcalan ile röportaj yapıp “Kürtler için CHP’nin hiçbir projesi yoktur” demesini yayınladılar.

Saymakla bitmez ama esas zararı vatandaşa...

★★★

TRT’nin geliri 2022 mali raporuna göre 9 milyar 832 milyon 777 bin TL’ye ulaşırken, bu gelirin yüzde 82’si yani 8 milyar 150 milyon lirası vatandaşın cebinden emildi.

Sadece 1.8 milyar liralık kısmı reklam geliri... Özel televizyon olsa çoktan iflas bayrağını çekmişti.

★★★

Esasında bu ülkede yaşayıp iki gözü ve kulağı olan herkese ekstra vergi konulmalı ki, tam olsun! Sonuçta görsel ve işitsel iletişim kuruluyor. TRT bundan da payını alsın.

Kulağımız demişken arkası kaldı, orası da unutulmasın! 

★★★

Yanlış anlamayın TRT payı alınmasın, bandroller aldırılsın demiyorum. Vatana millete iyilik yapılsın, TRT ya komple kapatılsın ya da satılsın. Para boşa akmasın.

Kara delik gibi... Baktılar olmayacak, TRT için bir yasa çıkarttılar, içine ne varsa kattılar. Yasaya göre akıllı telefonlar ve ekran kartı olan tüm bilgisayarları satın alırken TRT’ye bandrol payı ödeniyor. 

★★★

Nasıl da uyanıklar! “İnternet üzerinden yayın alan” tabirini de araya kaynattılar. Bu sayede milyarlara milyar kattılar.

Bence Et ve Süt Kurumu da hakkını isteyip bandrol bastırmayı talep etmelidir. İnternetle TRT’nin ilgisi neyse, Et ve Süt Kurumu’nun da en az o kadardır!

★★★

Haliyle 8 bin 346 personeli olan TRT’nin 2022 yılındaki personel gideri 2 milyar 463 milyon 590 bin lira oldu. O kadar kişiyle rahat rahat 30 tane televizyon kanalı kurulurdu.

Dış yapımlara harcanan paranın 2021 yılına göre yüzde 84.6 oranında ciddi bir artış gösterdiği kurumun 2022 yılında dışarıya 3 milyar 422 milyon 884 bin lira ödendiği biliniyor.

Zira nereye, kime, dizi ve programlara bölüm başı ne kadar ücret ödediği “ticari sır” denilerek açıklanmıyor. Ticareti neyle yapıyorsun? Vatandaşın parasıyla! Bu minik sır kiminle kimin arasında?

★★★

Dış yapıma milyarlarca lira para transfer edeceksen ne iş yapıyor 8.346 kişilik çalışan listen?

Sabah akşam AKP propagandası yapıyor. Zira AKP’nin onca yandaş kanalı varken TRT’nin pek esamesi okunmuyor.

Sahi Araplara neden satılmıyor? Bak onlar ilgilenir. Bence çok iyi fikir...