Her 105 saniyede bir adet Juke!

Nissan’ın kompakt crossover modeli Juke, İngiltere’deki Sunderland tesislerinde 1 milyon üretim adedine ulaşan 4’üncü model oldu. Tesiste ulaşılan bu üretim rakamıyla ortalama her 105 saniyede yeni bir Juke üretilmiş oldu.

Her 105 saniyede bir adet Juke!

Juke, satışa sunulduktan 8 yıl sonra NISSAN Sunderland Tesislerinde 1 milyon üretim adedine ulaştı. Kendine özgü sportif tasarımıyla bilinen Nissan Juke, bir dizi iç ve dış kişiselleştirme seçeneği sunuyor. Üretim ve satış rakamlarıyla Qashqai'nin peşinden giden JUKE, tüm seçenekler ve olası kişiselleştirme kombinasyonları sayesinde, 23 binden fazla versiyonda sunuluyor.

1531897383_426230204_one_millionth_juke_built_at_nissan_sunderland_plant-kopya

Nissan Avrupa Üretim, Tedarik Zinciri Yönetimi ve Satın Almadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Kevin FITZPATRICK yapmış olduğu değerlendirmede: “1 milyon barajına ulaşmak her model için önemli bir mihenk taşıdır. Nissan Juke 8 yıl önce tanıtıldığında gerek tasarımı gerekse de kullanım özellikleriyle daha önce benzeri görülmemiş özelliklere sahipti ve yeni bir segment yarattı. Bugün gelinen noktada 1 milyon üretim adedine ulaşmış durumdayız ve Juke segment lideri olarak pozisyonunu korumaya devam ediyor. Yapılan iyileştirme ve sunulan kişiselleştirme seçenekleriyle 2018 modelinin 2010 yılında ilk kez hattan çıkan Juke kadar popüler olduğunu görmek müthiş.”

1531897388_426230203_one_millionth_juke_built_at_nissan_sunderland_plant-kopya

Nissan'ın Sunderland Tesislerinde üretilen 2'inci crossover modeli olan Juke, tesiste üretimine başlanan ilk crossover modeli olan Qashqai'nin izinden gidiyor. Bugün itibariyle 3 milyonun üzerinde Qashqai, 2.4 milyon Micra ve 1,5 milyon Primera üretilen tesiste 7 milyon adedin üzerinde üretim gerçekleştirdi.

Loading...