İBB'ye kayyum atanması iddialarıyla ilgili tartışma sürerken, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Türkiye eski Raportörü Kati Piri'den de konuyla ilgili bir açıklama geldi.

AP'deki Sosyalistler ve Demokratlar Grubu Başkan Yardımcısı Piri, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Türk hükümeti yerel seçimlerden sonra, seçilmiş belediye başkanlarını görevden almaya başladı. Süleyman Soylu şimdi de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu tehdit ediyor" dedi.

Piri, "İmamoğlu'nu görevden alırlarsa, bunun AB-Türkiye ilişkileri açısından ciddi sonuçları olur. Harekete geçmeden önce iki kere düşünmekte fayda var" diye ekledi.


[old_news_related_template title="ABD'li generalden Erdoğan'ın güvenli bölge çıkışına çarpıcı yanıt!" desc="Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güvenli bölge ve sınır kapılarını açmaya yönelik yaptığı açıklamaların yankısı sürüyor. AB'nin ardından ABD Genelkurmay Başkanı Dunford da, Erdoğan'ın sözleri üzerine açıklama yaptı. Dunford, 'Suriye’ye kendilerinin gitme olasılığı var, ama bu ortak çıkarlarımız için faydalı olmaz” dedi." image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2019/09/06/iecrop/dunford-reuters-2_16_9_1567760939.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2019/dunya/abdli-generalden-erdoganin-guvenli-bolge-cikisina-carpici-yanit-5320123/"]