Sözcü Plus Giriş

Dolar hareketini sürdürüyor… Dolar kurunun istikameti aşağıya döndü… 1 dolar kaç TL?

Haftalardır ciddi bir hareketlilik yaşayan dolar günlerdir basamak basamak yükseliyordu ancak bugün dolar yönünü aşağıya doğru çevirdi. Doların hızlı yükselişi sonrası yaşanan düşüş sonrası dolar kurunda son durum merakla araştırılmaya başlandı. Dolar/TL dün BDDK ve Merkez Bankası'nın önlemlerinden sonra dalgalı bir seyir izliyordu. 1 Dolar saat 14:40 itibariyle 6.5843 TL...

14:44 -
Dolar hareketini sürdürüyor… Dolar kurunun istikameti aşağıya döndü… 1 dolar kaç TL?

Türkiye gündeminin ilk sıralarında dolara dair son durum ile ilgili gelişmeler yer alıyor. Hareketliliği süren dolar kurunda BDDK ve Merkez Bankası’nın önlemlerinden sonra düşme meydana geldi. Dolar kuru hükümetin aldığı önlemler ve ABD-Türkiye arasındaki temaslar sonrasında yönünü aşağı çevirdi. Dolar kaç lira oldu sorusunun cevabı şu şekilde…

DOLAR KAÇ LİRA OLDU?

Dolar/TL dün BDDK ve Merkez Bankası’nın önlemlerinden sonra dalgalı bir seyir izliyordu. Bugün ise saat dolar düşüş yaşıyor. Dolar/TL 6,5747/6,5823 seviyesinde bulunuyor. Euro/TL ise 7,4979/7,5085'den işlem görüyor.

İLGİLİ HABERDolar bozdurmak!Dolar bozdurmak!

BOTAŞ DOLAR KURUNU SABİTLEDİ

BOTAŞ, bugünden geçerli olmak üzere 1 Eylül'e kadar elektrik üretim amaçlı doğalgaz fiyatında dolar kurunu 6.5 liraya sabitledi.

Reuters'a bilgi veren konu hakkında bilgi sahibi bir yetkili, “Bu ayın ikinci yarısında dolar kurundaki herhangi bir değişiklik dikkate alınmayacak. Elektrik üretim amaçlı doğalgazın fiyatı dolara endekslenmek yerine 6.5 liraya sabitlenmiş oldu” dedi.

Yetkili, söz konusu uygulamanın BOTAŞ'ın sayfasında yer aldığını da bildirdi.

Dolar/TL Pazar günü illikit piyasada 7.24 seviyesine yükselerek tarihi zirveyi görmesinin ardından bugün saat 1236 itibarıyla 6.56 seviyesinde bulunuyor.

İLGİLİ HABERDolar firarda!Dolar firarda!

DOLARINI BOZDURANA VİNÇ BEDAVA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor. Bunların içinde en ilginci Ankara’da bir vinç firmasından geldi. Firma dolar bozdurup dekontunu getiren müteahhitlere bedava vinç hizmeti vermeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı sonrası esnafın düzenlediği çeşitli dolar bozdurma kampanyalarına bir yenisi daha eklendi. Ankara’da bir inşaat firması dolar bozduran müteahhitlere bedava vinç hizmeti vermeye başladı. Firma, bin dolar ve üzeri para bozdurup dekontunu şirkete getiren müteahhitlere, 500 lira değerinde inşaat malzemelerini katlara ücretsiz olarak indirecek.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more