Sözcü Plus Giriş

Suriyeli gence nişanlısından fidye tuzağı

İstanbul Zeytinburnu’nda eski sevgilisiyle plan yaparak arkadaşlarına nişanlısını rehin aldırarak 50 bin dolar fidye isteyen Suriyeli kadın ve 4 arkadaşı yakalandı. Yaşadığı olayın planlayıcısının nişanlısının olduğunu öğrenen Suriyeli genç ise şok yaşadı.

Tugay SADAY
14:03 -

Suriye uyruklu Zekari S.(23), 6 Kasım Günü kendisiyle birlikte Muosa H. adlı kişinin tanımadığı kişiler tarafından fidye amaçlı rehin alındığını söyleyerek polise şikayette bulundu. Emniyette yaşadıklarını anlatan Zekari S. ‘4 Kasım Günü nişanlım Gauzal bana ‘Eski ev sahibim bize düğün hediyesi verecekmiş. Gel gidelim' dedi.

Muosa H. bana ‘Arabamı sattım. Para evde gel eve gidelim parayı vereyim sana ‘ dedi Muosa H. ile eve gittik. Bir süre sonra eve gelen bir kaç kişi bizi bağladı. Bizden 50 bin dolar fidye istediler. Beni bir gün sonra ‘git para bul' diye bıraktılar. Olayın ardından ben bu kişilere 8 bin euro verdikten sonra nişanlımı ve Mousa H.'yi serbest bıraktılar” dedi.

Alınan ifadenin ardından çalışma başlatan Rehine Müzakere ve Kurtarma Timleri rehin alındığı iddia edilen Muosa H.'nin Gauzal A.'nın eski sevgilisi olduğunu belirledi. Durumdan şüphelenen polis ekipleri sürdürdüğü takipler sonucu fidye çetesini belirleyerek operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında mağdurun nişanlısı Gouzal A. ile eski sevgilisi Muosa H.'ye ile birlikte 3 kişi daha gözaltına alındı.

Şüpheliler sorguya alınırken, mağdur Zekari S. emniyete davet edildi. Şüphelileri teşhis eden Zekari S. olayı nişanlısı ve eski sevgilisinin organize ettiğini öğrenince büyük şok yaşadı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 5 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:29 06.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more