Formula 1 geliyor!

Intercity, 2016-2017 sezonunda başlattığı İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü sponsorluğunu 2020-2021 sezonu sonuna kadar sürdürecek anlaşmayı imzaladı. Bu törende konuşan Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, "İstanbul Park Pisti Formula 1'siz olmaz. Cumhurbaşkanımızın da desteğiyle takvime alınmaya hazırız” diye konuştu.

Formula 1 geliyor!

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak'ın ev sahipliğindeki törene İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Teknik Direktör Abdullah Avcı ile birlikte takım kaptanı Emre Belözoğlu, Arda Turan, Emmanuel Adebayor, Volkan Babacan ve Edin Visca olmak üzere tüm futbolcular katıldı.

Emre Belözoğlu, Vural Ak ve Arda Turan

Emre Belözoğlu, Vural Ak ve Arda Turan

Törende bir konuşma yapan Vural Ak, “Intercity ailesi olarak spora ve sporcuya büyük önem veriyoruz. Elbette ilgi alanımız ve ticari faaliyetlerimiz nedeniyle sporda motorsporları öne çıkıyor. 2013 yılında İstanbul Park Pisti'nin işletmesini devraldığımızda ilk işlerimizden biri, kendi spor kulübümüzü kurmak oldu. Yıl içerisinde farklı motorsporları kategorilerinde birçok yarış düzenliyoruz. Bunlara, yine kendi çabalarımızla başlattığımız ve her geçen gün kapsamını büyüttüğümüz ‘tek marka kupaları'nı da ekleyebiliriz” dedi.

Göksel Gümüşdağ ve Vural Ak

Göksel Gümüşdağ ve Vural Ak

Ak, Intercity Istanbul Park'ın işletmesini devraldıktan sonra pistin yılın 300 günü ulusal ve uluslararası etkinliklerle aktif kullanılır hale getirdiklerini de kaydederek “İstanbul Park Pisti Formula 1'siz olmaz. Cumhurbaşkanımızın da desteğiyle takvime alınmaya hazırız” diye konuştu.

Intercity İstanbul Park ve Başakşehir Spor Klübü

Intercity İstanbul Park ve Başakşehir Spor Klübü

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ da Intercity markasının Başakşehir Futbol Kulübü ile çok ortak yönleri olduğuna vurgu yaparak “Bunların başında da kurumsallık, şeffaflık ve dinamiklik geliyor. Bizim açımızdan bakarsak kulüp yönetimi, teknik heyet ve futbolcular olarak kuruluşumuzun daha 4'üncü yılında 100 yıllık geçmişe sahip takımlarla bir yarış içerisindeyiz. Kısa zamanda bu noktaya ulaşmak hiç de kolay değil. Ve her yıl da bu mücadeleyi verebilecek güçte olduğumuzu gösteriyoruz. İnşallah bu sene burada, Formula 1 pistinde startı verelim ve bizde bu sezonu şampiyon olarak tamamlayalım” dedi.

Göksel Gümüşdağ ve Vural Ak

Göksel Gümüşdağ ve Vural Ak

Loading...