Bursa’da şaşkına çeviren olay! İstanbul’a yürürken polise yakalandılar

Corona virüsü tedbirleri kapsamında giriş ve çıkışların yasaklandığı Balıkesir'den İstanbul'dan gitmek isteyen 8 Pakistanlı yürüyerek geldikleri Bursa'da özel harekat ekiplerine yakalandı.

Kaçak yollardan Türkiye’ye giriş yapan ve Avrupa’ya kaçmak için Çanakkale’ye giden 8 Pakistanlı burada polis ekiplerine yakalandı. 14 günlük karantina sürecinin ardından serbest kalan ve İstanbul’a gitmek için harekete geçen 8 Pakistanlı akıl almadık bir yola başvurdu.

FOTO: İHA

Corona virüsü tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak ilinin giriş ve çıkışlarının yasak olması nedeniyle araç bulamayan Pakistanlılar, Çanakkale’den İstanbul’a gitmek için yürümeye başladı. İlk olarak Balıkesir’e geçen gençler burada birkaç gün kaldıktan sonra İstanbul’a gitmek için Bursa’ya doğru yürümeye başladı.

FOTO: İHA

POLİSLER BİLE ŞAŞIRDI!

2 günlük yolculuğun ardından Bursa şehir merkezine yaklaşan Pakistanlılar, Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesinde kurulan uygulama noktasına takıldı.

Araç trafiğinin çok fazla olduğu ve şehir merkezine giriş yapan araçların tek tek kontrol edildiği uygulama noktasındaki polis ekipleri, yürüyerek gelen Pakistanlıları görünce şaşırdı.

UYGULAMA NOKTASINA TAKILDILAR

Uygulama noktasındaki polis ekipleri, yürüyerek gelenleri durdurarak kimlik sormak için durdurunca duyduklarına onlar da şaşırdı. Pakistanlıların Çanakkale’den İstanbul’a yürüyerek gitmeye çalıştıklarını öğrenince, 8 kaçağı gözaltına aldı. 8 Pakistanlı işlemler yapılmak üzere İl Göç İdaresi’ne götürüldü.

FOTO: İHA

Kaçakların Çanakkale’den Bursa’ya gelmek için günlerdir 275 kilometrelik yolu yürüdüğü buradan da 153 kilometre yürüyerek İstanbul’a gitmeye çalıştığı ortaya çıktı. (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avrupa Balıkesir Bursa Çanakkale Corona Göç İdaresi istanbul Nilüfer ÖZEL HAREKAT Polis Türkiye uygulama Zonguldak
Loading...