İstanbul’da trafik yoğunluğu arttı!

İstanbul'da, vatandaşların corona virüsü tedbirleri kapsamında 'evde kal' çağrısına uymasının ardından haftalardır ortalama yüzde 13 olan trafik yoğunluğu, bu akşam yüzde 38'e kadar yükseldi. 

İstanbul’da trafik yoğunluğu arttı!

Corona virüsünün Türkiye’de görülmesinin ardından, salgınla mücadele kapsamında yapılan ‘evde kal’ çağrılarına kulak verilmesinin ardından İstanbul’da trafik yoğunluğunda azalma görülmüştü.

YÜZDE 13’E KADAR DÜŞMÜŞTÜ

Okullarda eğitime ara verilmesinden önce, özellikle mesai bitim saatlerinde yüzde 65-70 oranında ölçülen trafik yoğunluk seviyesi, önce yüzde 27’ye daha sonra da yüzde 13’e kadar düşmüştü.

FOTO: DHA

Haftalardır ortalama yüzde 13 seviyesinde ölçülen trafik yoğunluğu, bu akşam yüzde 38’e kadar yükseldi.

Bir süre sonra azalmaya başlayan yoğunluk, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Trafik Kontrol Merkezi Yoğunluk Haritası’na göre, 19.30 itibarıyla yüzde 24 olarak ölçüldü.

Yağmurun da etkisi ve sürücülerin yavaşlaması nedeniyle özellikle D-100 kara yolu Küçükçekmece mevki ile Çağlayan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü yönünde trafik yoğunluğu yaşandı. DHA

FOTO: DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
15 Temmuz 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Corona D-100 İBB istanbul İstanbul Büyükşehir Belediyesi Küçükçekmece trafik Türkiye
Loading...