Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk vatandaşlara çağrı yaparak yanıtladı

Okulların ne zaman açılacağı sorusuna yanıt veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, corona virüsü vaka sayılarının yükselmemesi için Kurban Bayramı'nda herkesi tedbirlere uymaya çağırarak okulları açmak istedikleri tarihi duyurdu.

Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk vatandaşlara çağrı yaparak yanıtladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı canlı yayında okulların ne zaman açılacağı sorusuna yanıt verdi.

Selçuk, ‘Okullar ne zaman açılacak?’ sorusuna verdiği cevapta “Türkiye’nin şu anda, şu aşamada okulları açmaktan daha önemli bir işi olmaması lazım” dedi.

SELÇUK’TAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Kurban Bayramı döneminde tüm vatandaşlara tedbirlere uyma çağrısı yapan Selçuk, “Bayram döneminde dikkatli olalım, vaka sayısının yükselmemesi için ne gerekiyorsa yapalım. Bunu çocuklarımızın, bu ülkenin geleceği için, bu ülkenin çocuklarının ruh sağlığı için yapalım. Buna ihtiyacımız var” diye konuştu.

TARİH VERDİ

Okulları açacaklarını belirten Bakan Selçuk, “Artık bu ülke çocuklarını daha fazla eve kapatmamalı, öğretmenlerini daha fazla yormamalı. Velilerimizi daha çok yormamalıyız. Okullarımızı açmalıyız, inşallah 6 Eylül’de açacağız. Hep birlikte bunun için ne gerekiyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı.

Okulları hazırladıklarını aktaran Selçuk, “8 kat arttı bizim hijyen bütçemiz bu dönemde. Aman bir sıkıntı olmasın diye çok dikkatliyiz. Fakat toplumun, herkesin desteğine ihtiyacımız var” dedi.

16 Temmuz corona virüsü verileri açıklandı! İşte son durum İlginizi Çekebilir 16 Temmuz corona virüsü verileri açıklandı! İşte son durum 'Maymun Çiçeği Virüsü' şimdi de ABD'de ortaya çıktı! İlginizi Çekebilir 'Maymun Çiçeği Virüsü' şimdi de ABD'de ortaya çıktı!
ABD canlı Corona kurban Milli Eğitim Bakanı Nijerya Sağlık Sağlık Bakanlığı Türkiye
Loading...