Latin Amerika zirvesinde Zelenskiy’i konuşturmadılar

Rusya’nın Ukrayna işgali başladığından bu yana birçok uluslararası zirve ve etkinlikte konuşma yaparak dünyaya seslenen Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Latin Amerika zirvesinde konuşturulmadı.

Latin Amerika zirvesinde Zelenskiy’i konuşturmadılar

Latin Amerika'da kıtanın en büyük ticaret bloğu Mercosur, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'in zirvede konuşma yapmasına izin vermedi. Mercosur üyesi Arjantin, Brezilya, Uruguay ve Paraguay'ın, Zelenskiy'in bugün Paraguay'ın başkenti Asunción'da başlayacak zirvede konuşma yapması konusunda anlaşamadığı belirtildi.

Zelenskiy, Mercosur zirvesinde konuşma yapmak için talepte bulunmuştu. Ukrayna lideri bugüne kadar NATO, G7, Dünya Ekonomik Forumu, Birleşmiş Milletler zirvelerinde ve hatta Cannes Film Festivali'nde bile konuşma yapmıştı.

Başta Brezilya olmak üzere birçok Latin Amerika ülkesi, Rusya-Ukrayna savaşı konusunda “tarafsız” bir tutum izlemeyi tercih ediyor ve Rusya karşıtı açıklamalardan kaçınıyor.

Rusya'nın gözü ABD'nin arka bahçesinde İlginizi Çekebilir Rusya'nın gözü ABD'nin arka bahçesinde Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, iki kritik ismi görevden aldı İlginizi Çekebilir Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, iki kritik ismi görevden aldı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...