Adalet Yürüyüşü’nde dördüncü gün tamamlandı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı, Muharrem İnce ve Zülfü Livaneli'nin de katıldığı yürüyüşün dördüncü günü tamamlandı... Sözcü TV'nin de adalet kortejine eşlik ettiği tarihi yürüyüşten notlar...

Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, dördüncü gününde de İstanbul’a doğru yürüyüşüne devam ediyor.  ‘Adalet Yürüyüşü’ne Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından destek gelirken, Kılıçdaroğlu’nun yürüyüş güzergahında karşılaştığı vatandaşlardan da olumlu tepkiler aldığı görüldü. 25 gün sürecek 432 kilometrelik yürüyüşün geçtiğimiz üç gününde yaklaşık 70 kilometre yol katedildi. Yoğun tempo ve artan sıcaklıklar nedeniyle günlük yürüyüş mesafesi 20 kilometreden 16 kilometreye düşürülürken, mola sürelerinin de uzatıldığı belirtildi. Tarihi yürüyüşün dördüncü gün etabı Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından saat 09:00’da başladı. Saat 10:00 sıralarında ise yağmur başladı. Kortej yağmur altında yürüyüşünü sürdürdü.

Sözcü ekibi tarihi yürüyüşü adım adım takip ediyor...

Sözcü ekibi tarihi yürüyüşü adım adım takip ediyor…

Adalet yürüyüşünden notlar:

Kortejin molası bile büyük bir coşku içinde geçiyor…

18:00- Kortej dördüncü gün etabını tamamladı.

15: 00 -Kortej yürüyüşüne yeniden başladı.
12:00 – Kortej mola verdi. Yürüyüş 15:00’da yeniden başlayacak.

10:40 – Kortejdeki bir partili fenalık geçirdi. Kalp krizi geçirdiği açıklanan Hasan Tatlı isimli partili hastaneye kaldırıldı. Tatlı’nın hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Adalet Yürüyüşü'nde kalp krizi geçirdi İlginizi Çekebilir Adalet Yürüyüşü'nde kalp krizi geçirdi

10:00- Bölgede sağanak yağmur başladı.

Yağmur altında Adalet Yürüyüşü İlginizi Çekebilir Yağmur altında Adalet Yürüyüşü

09:00 – Yürüyüş saat 09:00’da başladı

KILIÇDAROĞLU’NUN KONUŞMASI İLE BAŞLADI

Dördüncü günün başlangıcında kısa bir açıklama yapan CHP lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok sert sözlerle yüklendi. Konuşmasının başında bugünün babalar günü olduğunu hatırlatan CHP lideri “Biraz sonra yürüyüşümüze başlayacağız. Bugün aynı zamanda babalar günü. Bütün babaların babalar gününü yürekten kutluyorum. Şehit olarak toprağa verdiğimiz babaların çocuklarını gözlerinden öpüyorum. Gazilerimize selamlarımızı ve saygılarımızı gönderiyoruz. 4 gündür yürüyoruz. Sevgiyle yürüyüyoruz. Hiç kimseyi rahatsız etmemeye özen gösteriyoruz. Herkesi kucaklıyoruz. Adalet isteyen kim varsa gönlümüzü onlara açtık. Buyrun hep birlikte adalet için yürüyelim” dedi.

FOTO:DHA - Adalet Yürüyüşü'nün dördüncü gün etabı, Kılıçdaroğlu'nun açıklaması ile başladı.

FOTO:DHA – Adalet Yürüyüşü’nün dördüncü gün etabı, Kılıçdaroğlu’nun açıklaması ile başladı.

‘GELSİN KARAVANDA KALSIN’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine de yanıt veren Kılıçdaroğlu “Neymiş yürüyormuyuz da akşam karavanda kalıyormuşuz. Vallahi benim karavanda altın klozet yok. Arzu ederse gelsin ben kendisini bir gün misafir edeceğim. Ben kendim toprakta kalacağım. Bir gece bir gece..” diye konuştu.

resimid_3604908

Adalet Yürüyüşü'Nün ilk gününde neler oldu? İlginizi Çekebilir Adalet Yürüyüşü'Nün ilk gününde neler oldu?

 

‘HER FİRAVUNUN BİR MUSA’SI VARDIR’

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü “Bizi tahrik etmek istiyorlar. Tahriklere kapılmayacağız. Yargıyla bizi tehdit etmek istiyorlar. Efendim hakim savcı çağrırmış… Biz bu ülkede darbecilerin neler yaptığını çok iyi biliyoruz. 70’lerde 80’lerde 2017’lerde ne yaptılar hepsini çok iyi biliyoruz. Darbeciler tarihin kara sayfalarında,  onlarla mücadele edenler de ak sayfalarında yer almıştır. ‘Bizim ülkemizde adalet var neden yürüyorsunuz’ diyemiyorlar. Bu sözlerin anlamı nedir; Acizlik ve zavallılık… 20 Temmuz darbecisine bir soru sormuştum. Her sözüme anında cevap veriyor ancak buna cevap vermedi. Basit ancak çok önemli bir soruydu. ‘Namus ve şeref kavramı sizin için ne hatırlatıyor, önemi nedir’ bir anlatın. Bu ana kadar bu soruma yanıt vermiş değil. Her firavunun bir Musası vardır bunu asla unutmasın…”

resimid_3605026

Adalet Yürüyüşü'nde ikinci gün neler oldu? İlginizi Çekebilir Adalet Yürüyüşü'nde ikinci gün neler oldu?
Tarihi yürüyüşte dördüncü gün Kızılcıhamam’a 17-18 km yakınlarında kamp kurularak sona erdi. CHP lideri Kılıçdaroğlu karavanında dinlenmeye çekildi.resimid_3605014 Adalet Yürüyüşü'nde üçüncü gün neler oldu? İlginizi Çekebilir Adalet Yürüyüşü'nde üçüncü gün neler oldu?

‘ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NDE AKŞAM MOLASI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın çağrısıyla her akşam saat 18:30’da, Gezi olaylarıyla ortaya çıkan ‘duran adam’ eylemi yapıldı.

 Kılıçdaroğlu'na eşi, oğlu ve nişanlısı, Zülfi Livaneli, Muharrem İnce ve vatandaşlar eşlik etti.

Kılıçdaroğlu’na eşi, oğlu ve nişanlısı, Zülfi Livaneli, Muharrem İnce ve vatandaşlar eşlik etti.

resimid_3604944resimid_3604936