Sözcü Plus Giriş

Yılmaz Özdil’den Halk Arenası’nda çarpıcı açıklamalar

Türkiye'nin en güvenilir kişisi Uğur Dündar'ın moderatörlüğünü yaptığı 'Halk Arenası' gündemi değerlendirmeye devam ediyor... Programın bu haftaki konuklarından, kendine has üslubuyla hem güldüren hem de düşündüren cesur kalem Yılmaz Özdil, yakın zamandır ardı arkası kesilmeyen Cumhuriyete, laikliğe, Atatürk'e ve kadınlara yapılan çirkin saldırılara karşı yaptığı çarpıcı açıklamalarla yine salonu kahkahalara boğarken, düşündürmekten de geri kalmadı.

Sozcu.com.tr
22:08 -

Usta gazeteci yazar Yılmaz Özdil, bu hafta Silivri’de gerçekleşen Halk Arenası programında gündeme ilişkin konuları değerlendirdi.

Özdil’in konuşmalarından satırbaşları şöyle;

“Cumhurbaşkanı geçen seçimlerde aniden açılımcı oldu. O seçim geçti ‘şak’ milliyetçi oldu. PKK ile masaya oturmaktan milliyetçiliği ayaklar altına almaktan, ‘tak’ bu tarafa Alpaslan Türkeş’e rahmet okumalar… Bi yanda Atatürkçü oldular. Şimdi yine seçim var hocalara falan “olmaz” diyor hani. Bu mesaj aslında laik ve Atatürkçü kitleye veriliyor. Hz. Nuh’un cep telefonu var diyen adamı o zaman üniversitede akademisyen yapmayacaksın.

“TÜRKİYE’NİN EN NAMUSLU GAZETESİ SÖZCÜ’YE DAVASI SÜRÜYOR”

Bunları basın özgürlüğü çerçevesinde söylüyorlar. Ama Türkiye’nin en namuslu gazetesi SÖZCÜ’ye terör örgütü davası sürüyor. Bizim gazetenin sahibi Burak Akbay hakkında hala karar var. Eğer Cumhurbaşkanı tepki gösterecekse önce bunlara göstersin. Mesela bu Etilerdekileri, Cihangirdekileri, milletvekilerini öldüreceğiz diyen adamın genel yayın yönetmeni düne kadar AKP’nin akil adamıydı. Şimdi bunları unutacağız biz Cumhurbaşkanı çıkmış şimdi hocalar mocalar falan oy vereceğiz biz?

“ŞİMDİ BURHAN KUZU TEHLİKE ALTINDA MI?”

Etilerde adam öldüreceğiz diyen arkadaş… Alenen söyledi Meclis’ten de adam öldüreceğiz. Ben şimdi merak ediyorum Müjdat Abi’nin (Müjdat Gezen) en sevdiği milletvekili var ‘Burhan Kuzu’… Gerçekten biz Müjdat Abi’yle her gün 15 dakika Burhan Kuzu konuşuyoruz. Bu Burhan Kuzu Nişantaşı Etiler Cihangir milletvekili.. Şimdi Burhan Kuzu tehlike altında mı? Bunu bilmek istiyoruz biz…”

İLGİLİ HABERYılmaz Özdil'in isyanıYılmaz Özdil'in isyanı
Son güncelleme: 23:28 09.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more