Sözcü Plus Giriş

Eski CHP Milletvekili Sinan Aygün ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasındaki rant ve rüşvet tartışmalarında flaş gelişme…

Mansur Yavaş, Sinan Aygün hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na “Terörizmin finansmanı hakkındaki kanuna muhalefet ve terör örgütüne yardım etmek”ten suç duyurusunda bulundu.

MAL VARLIĞINA TEDBİR TALEBİ

Dilekçede Aygün hakkında kamu davası açılması talep edildi. “Soruşturma sonucunun etkilenmemesi üzere Aygün’ün terörizm finansmanında kullandığı değerlendirilen mal varlığı üzerinde tedbir alınmasını da talep ediyoruz” denildi.

Aygün, Yavaş ve CHP'li üç belediye meclis üyesi hakkında, TOGO Kuleleri olarak adlandırılan inşaatın 16 Aralık'ta mühürlenmesinin ardından suç duyurusunda bulunmuş ve bazı iddialar  ortaya atmıştı.

Sinan Aygün; Mansur Yavaş ve ekibinin, TMMOB lehine çıkan mahkeme kararını bir üst mahkemeye taşımak karşılığında kendisinden 25 milyon TL rüşvet istediğini, bu parayı vermeyince inşaatının kaçak muamelesi gördüğünü öne sürmüştü.

İLGİLİ HABERSinan Aygün'den Mansur Yavaş'a cevapSinan Aygün'den Mansur Yavaş'a cevap İLGİLİ HABERTogo Kuleleri kimin savaşıTogo Kuleleri kimin savaşı İLGİLİ HABER'Hukukun gereği neyse o yapılıyor''Hukukun gereği neyse o yapılıyor'

 

 

Son güncelleme: 10:27 30.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more