Tunç Soyer kimdir? CHP’nin İzmir adayı Tunç Soyer nereli ve kaç yaşında?

Belediye seçimleri adım adım yaklaşırken adaylar da merak ediliyor. CHP'nin adayı Tunç Soyer kimdir? Tunç Soyer nereli ve kaç yaşında soruları İzmir adayı hakkında merak edilenlerden. İşte Tunç Soyer'in hayat hikayesi...

Tunç Soyer kimdir? CHP’nin İzmir adayı Tunç Soyer nereli ve kaç yaşında?

Geçtiğimiz günlerde Tunç Soyer’in adının İzmir adayı olarak açıklanmasıyla hayatına dair detaylar merak konusu oldu. Tunç Soyer kimdir? CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Tunç Soyer kimdir?

TUNÇ SOYER KİMDİR?

1959 yılında Ankara'da doğdu. Çocukluğundan itibaren İzmir’de yaşadı. Bornova Anadolu Lisesi'ni ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni iyi dereceyle bitirdi. Biri İsviçre Webster Koleji'nde “Uluslararası İlişkiler” diğeri ise Dokuz Eylül Üniversitesi'nde “Avrupa Birliği” alanlarında olmak üzere iki yüksek lisans yaptı.1989 – 2002 yılları arasında turizm sektöründe çalıştı. 2004-2006 yılları arasında İzmir Ticaret Odası'nda Dış İlişkiler Müdürlüğü ve Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı.2006 yılında Dışişleri Bakanlığı tarafından EXPO 2015 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Genel Sekreterliği görevi verildi.2009 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'nden Seferihisar Belediye Başkanı seçildi.

tunc soyer sözcü ile ilgili görsel sonucu

Belediye başkanlığının ilk yılında uluslararası yerel kalkınma modeli Cittaslow (Sakin Şehir) hareketini Türkiye'ye taşıdı ve ülkeye yayılmasını sağladı.2013 yılında merkezi İtalya'da bulunan Cittaslow Birliğinin Genel Başkan Yardımcılığı'na getirildi.30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden ikinci kez Seferihisar Belediye Başkanı seçildi.Mayıs 2014'te Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Yönetim Kurulu Başkanlığı'na getirildi.Evli ve iki kız çocuk babası olan Tunç Soyer çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca biliyor.