Bir günde 15 orman yangını daha!

Bugün Türkiye'nin çeşitli yerlerinde 15 orman yangını meydana geldi. Günlerdir yangınların görüldüğü İzmir ve Manisa'nın farklı bölgelerinde 3 yangın daha çıktığı açıklandı. Orman Genel Müdürlüğü, "Keşke milletçe mangalda eti yakmamak için gösterdiğimiz özeni, mangal ateşini söndürmek için de göstersek" diyerek vatandaşları uyardı.

Bir günde 15 orman yangını daha!

Orman Genel Müdürlüğü, 2 Ağustos Pazar günü 15 orman yangını gerçekleştiğini duyurdu. Bu yangınlardan 11’i kontrol altına alınırken, 4 yangının devam ettiği belirtildi.

3 gündür birçok ilçesinde yangınların görüldüğü İzmir’de bugün 3 yangın daha çıktı. Menderes ve Seferihisar ilçesindeki yangınlar kontrol altına alınırken Gaziemir ilçesindeki yangın devam ediyor.

Manisa’da ise Soma ve Selendi ilçelerinde çıkan yangın kontrol altına alınırken Ahmetli ilçesindeki yangın devam ediyor.

Kontrol altına alınan yangınlar:
Manisa/Soma
Manisa/Selendi
İzmir/Seferihisar
Antalya/Serik
Bursa/Nilüfer
Uşak/Banaz/Hasanbey
Uşak/Banaz
Balıkesir/Altıeylül
Kahramanmaraş/Andırın
Denizli/Çal
Adana/Feke
Çanakkale/Bozcaada
İzmir/Menderes

Devam eden yangınlar:
Manisa/Ahmetli
İzmir/Gaziemir

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN MANGAL UYARISI

Orman Genel Müdürlüğü, “Keşke milletçe mangalda eti yakmamak için gösterdiğimiz özeni, mangal ateşini söndürmek için de göstersek. Bugün 15 orman yangınımız var. Hassas alanlarda hiç ateş yakmasak. Ormanlarımız yanmasa. Güzel olmaz mı? Umutluyuz yeter ki uyarıları dikkate alalım” mesajını paylaştı.

BAKAN PAKDEMİRLİ TWİTER’DAN PAYLAŞTI

Bakan Pakdemirli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ekiplerimizin yoğun uğraşları sonucu, Uşak Banaz, Uşak Banaz Hasanbey köyü, İzmir Menderes – Görece, İzmir Bornova Sarnıç köyü, Denizli Çal ve Bursa Nilüfer Başköy'deki yangınlar kontrol altına alınmış, soğutma çalışmalarına başlanmıştır” ifadelerine yer verdi

Bozcaada'da orman yangını! İlginizi Çekebilir Bozcaada'da orman yangını! İzmir'deki yangın güçlükle söndürüldü! İlginizi Çekebilir İzmir'deki yangın güçlükle söndürüldü!