Altın fiyatları tarihinin en yüksek seviyelerinde

Altın fiyatları, ABD enflasyon verilerinin etkisiyle ve Türk Lirası'ndaki değer kaybının etkisiyle tarihi yüksek seviyelerde işlem görüyor.

Altın fiyatları tarihinin en yüksek seviyelerinde

Altın fiyatının dolar karşısında yüksek seyretmesi ve dolar/TL’nin yukarı yönlü hareketi nedeniyle gram altın tarihi rekorunu yineledi.

600 TL’lik seviyenin üzerindeki seyrini sürdüren gram altın bu sabah saatlerinde yüzde 1,3’ye varan artışla 612 TL’lik seviyeyi görerek tarihi rekorunu yineledi. Çeyrek altının satış fiyatı ise 1000 TL’yi gördü.

KAPALIÇARŞI’DA FİYATLAR

Bunun yanında Kapalıçarşı’da sabah saatlerinde çeyrek altın 978 TL alış ve 1000 TL satış fiyatıyla, yarım altın 1928 TL alış ve 1989 TL satış fiyatıyla ve Cumhuriyet altını 3 bin 903 alış, 4 bin TL satış fiyatıyla işlem gördü.

Altın fiyatları küresel piyasalarda ABD enflasyon verisinin beklentilerin üzerinde gelmesi nedeniyle yukarı yönlü seyrediyor. Altın yatırımcıları çarşamba günü açıklanacak Avrupa enflasyon verisine odaklandı.

SPOT PİYASADA ALTIN FİYATLARI

Altın fiyatları spot piyasada dünkü seansta beş ayın zirvesine tırmanmasının ardından bugün yatay seyrederken, etkileri devam eden enflasyon kaynaklı riskler, güçlü dolar ve yükselen Hazine tahvil getirilerine rağmen altının çekiciliğini artırdı.

Altının spot piyasadaki ons fiyatı yüzde 0,2 artışla 1871 dolarda, ABD altın vadeli işlemleri de yüzde 0,1 artışla 1872 dolarda seyretti.

Kuyumcuda altın alan yok, satan çok İlginizi Çekebilir Kuyumcuda altın alan yok, satan çok Altın fiyatları fırladı, düğün takılarının yanına yanaşılamıyor İlginizi Çekebilir Altın fiyatları fırladı, düğün takılarının yanına yanaşılamıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...