10 Mart Pa-zar günü saat 12.00’de 20 derece Balık burcunda manevi bakımdan güzel açılımları da beraberinde getirecek bir yeniay gerçekleşiyor. Gerçeklerle idealler arasında gelgitler yaşayacağımız, ayağı yere basan ideallerimizi gerçekleştirme fırsatı sunan, sezgilerimizi ve mantığımızı bir arada kullanarak ilerleyeceğimiz bir sürece giriyoruz.

DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Merkür-Neptün kavuşumu eşlik ediyor. Bizi daha empatik, şefkat dolu, birlik ve dirlik içerisinde bir geleceğe taşıyacak olan kadınları-mızın bu müstesna gününü candan dileklerimle kutlarım! Bilim, politika, ekonomi, spor alanların-da kadınlarımızı daha aktif görmeyi diliyorum.

RÜYALARINIZI ÖNEMSEYİN!

Yeniay civarındaki günlerde rüyalarımız artabilir. Bu rüyalara dikkat kesilmemizde fayda var. Çünkü bunlardan bazıları uyarıcı, mesaj veren rüyalar olabilir. Gece yanımıza kalem kağıt alabilir, gördüğümüz bir rüyadan hatırımızda kalanları not alabiliriz.

DENİZLER, SULARLA İLGİLİ SORUNLAR

Geçtiğimiz günlerde denizana-larının kıyılara vurduğuna şahit olmuştuk. Bunun devamı gelebilir. Balıklarla ilgili sorunlar da olabilir. Deniz depremleri artabilir. Bunu Türkiye ile sınırlı değil, dünya geneli için söylediğimi belirtmek isterim. Ani bastıran yağışlar ve su baskınları konusunda da uyanık olmalı. Eğer arıtılmış su içiyorsak, arıtma makinelerini iyice temizlemiş olmaya veya dışarıdan aldığımız suları iyi denet-lemeye özen gösterelim.

ASKERİ KONULAR

Askeri konuların vurgu kazanacağı bir sürece giriyoruz. Yeniay esnasında gezegenlerin izdüşümlerinin coğrafi hatlarına baktığımızda, ülkemizin güneydoğu sınırları, özellikle Suriye ile ilgili konularda önemli mesuliyetleri ve girişimleri de beraberinde geti-rebileceğini görüyoruz. O bölgeye ciddi bir operasyon düşüncesi olabilir. Avrupa bölgesinde ise askeri konularda hareketlenme artacağa benzer. Uluslararası ilişkilerde tansiyon daha da yükselecek gibi gözüküyor. Dünya genelinde nükleer konusu vurgu kazanabilir ve bu konudaki tehditler artabilir. Hükümet karşıtı protestolar, eylemler de olasıdır.

ÜLKEMİZ DİKKAT ÇEKECEK

Yeniay haritasını ülkemiz astroloji haritası üzerine iz düşürdüğümüzde, hükümet ve yöneticilerinin önemli girişimler yapacağını, diğer ülkeler nezdinde dikkat çekeceğini, önemli rol oynayacağını, dış imajımızı güçlendirecek, stratejik açıdan önemimizi vurgulayacak bazı muhtemel gelişmeleri öngörebiliriz.

ETKİLEYİCİ KONUŞMALAR

Empatik ve etkileyici konuşmalar ve yazışmalar yapmak için verimli bir haftadayız. Sanat, şiir, sinema gibi alanlarda yaratıcılığın da artacağı bu zaman diliminde, ilham alma ve bunu söze veya yazıya dökme potansiyelimiz de artacak. Meditasyon, imgeleme çalışmaları açısından verimli bir haftaya giriyoruz. Motivasyonumuzu yüksek tutmamız, hedeflerimize konsantre olmamız çok önemli bu dönemde.

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi günü kişisel bakım işleri, alışverişler, artistik sanatsal konular açısından değerlendirilebilir. Yeni ve parlak fikirlerimizi paylaşmak açısından da harika bir zaman dilimindeyiz. Elektronik ve teknolojik alışverişler, bilim ve astrolojiyle ilgili iş ve girişimler yapabiliriz.

Salı günü uzun vadeli işlere girişmek için uygun gözüküyor. Dinamik iş birlikleri sayesinde daha güçlü ilerleyebiliriz. Tecrübesine güvendiğimiz kişilerle bir araya gelmekten istifade edebiliriz. Yaşlılarımıza destek verebilir, ihtiyaçlarını giderebiliriz. Gece saatlerinde manevi açıdan rahat bir akış var. Değerlendirebiliriz.

Çarşamba günü sakarlıklara, kazalara, yaralanmalara açık bir atmosferdeyiz, dikkat! Gün genelinde iletişim ve haberleşme, eğitim ve yayıncılık, seyahatler, konuşma, yazışma ve toplantılar, ticari faaliyetler açısından olumlu bir atmosferde olacağız. Sağlık ve şifa konularında olumlu gelişmeler yakalayabiliriz.

Perşembe günü keskin bir enerji akışı var, farkında olalım! Bir şeylerin değişim ve dönüşüme uğrayacağı bir zaman dilimindeyiz. İnsani ve toplumsal konularda çalkantılı olaylara açık olabiliriz. Finansal konularda dikkatli adımlar atmalı.

Cuma günü özverili ve empatik davranış ve konuşmaların vurgu kazandığı bir atmosferde olacağız. Şifa ve sağlık açısından olumlu bir atmosfer söz konusu. Zihni boşalmaya yönelik faaliyetler, manevi konularda odaklanmak açısından verimli bir gündeyiz. Değerlendirebiliriz.

Cumartesi günü eleştirel tavırlar ve sözler vurgu kazanıyor. Elimizi taşın altına koymamız gereken durumlarla karşılaşabiliriz. İşlerin biraz yavaş ilerleyeceği, sabır isteyen bir zaman dilimindeyiz. Yaşlılara ve ihtiyaç sahiplerine yardım etme şansımız varsa, bu ağır ve yükümlülük isteyen enerji akışını en güzel şekilde değerlendirmiş oluruz.

Pazar günü Balık burcunda mistik bir atmosfere işaret eden bir yeniay meydana geliyor. Beklenenin ötesine geçen, sıra dışı gelişmelere açık, rutin dışına çeken, kişisel olarak başkalarından farkımızı da ortaya koyabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Sert ve patlayıcı enerjiler de aktif olacağından dikkatli olmamızda fayda var.