Mars ve Plüton arasındaki dik açının etkisini maksimumda göstereceği bir haftaya ilerliyoruz. 11 Haziran’da bu sert açı kesinleşiyor. Bu ikili arasındaki sert açılar sert ve şiddetli olayların habercisidir. Şu gelişmeler muhtemeldir:

Askeri alanda sert ve şiddetli saldırılar.

Güvenlikle ilgili tehdit yaratan gelişmeler.

Sadistik eğilimlerin dışa vurması, taciz vakalarının artması.

Büyük zarara yol açabilecek yangınlar.

Ağır yaralanmalara yol açabilecek büyük kazalar, maden kazaları.

Yanardağ aktivitesinin artması.

Ekstrem hava olayları, sıcak ve rüzgarlı fırtınalar.

TETİKLENME ZAMANLARI

Mars-Plüton karesi 10 Haziran’da ilk önemli tetiğini alıyor. Dikkatli olmak gereken bir gün olarak bir kenara kaydedebiliriz. Ay’ın Mars-Plüton karesini bir önceki tetiklemesi 7 Ekim 2023’te olmuştu. Bu tarihte HAMAS’ın İsrail’e ilk saldırısı gerçekleşmişti. Benzer bir şey olur mu bilemeyiz, belki de hiçbir şey olmaz ama sert olaylara açık bir zaman dilimi olarak bu tarih dikkat çekiyor.

Mars-Plüton karesi 17 Haziran’da ikinci önemli tetiğini alıyor. Bu zaman diliminde Türkiye astroloji haritasının Güneş derecesi de tetik aldığından dikkatli olmak gerekiyor. Güneş öne çıkan otorite figürlerinin genel göstergesidir.

İLETİŞİM SIKINTILARI

Merkür ve Satürn arasındaki dik açının da etkisini maksimumda göstereceği bir haftaya giriyoruz. Bu açı 12 Haziran Çarşamba günü kesinleşiyor. Bu ikili arasındaki sert açılar iletişim, haberleşme, seyahatler, eğitim ve yayıncılık gibi alanlarda zorluklara, blokajlara, kesintilere işaret edebilir. Arka planda dönen işler, gizli düşmanlıklar açısından da dikkatli olmak gereke bir zaman dilimindeyiz. Hapishaneler, mahkumlarla ilgili konularda bazı sıkıntılar veya yazan, bilgi paylaşan kişilerin mahkumiyeti ile ilgili konular gündemde öne çıkabilir.

ÖNEMLİ İŞ VE GİRİŞİMLER

Mars-Plüton karesi 11 Haziran’da, Merkür-Satürn karesi 12 Haziran’da kesinleşiyor. Önemli iş ve girişimler için en azından bu tarihlerin geçmesini bekleyebiliriz. 14 Haziran Cuma gününün ikinci yarısını, 15 Haziran ve 16 Haziran’ı kullanmamız daha da akıllıca olur.

SAĞLIK VE ŞİFA KONULARI

Sağlıkla ilgili konularda girişimler açısından şifa enerjisinin daha dengeli ve destekleyici akacağı, Güneş ve Merkür’ün Kiron ile altmışlık açılarının etkili olduğu 13 Haziran ve 14 Haziran tarihlerini kullanabiliriz. Tabii kişisel haritalarımızın nasıl etkiler aldığını bilerek hareket etmemiz her zaman çok önemlidir. Paylaştığımız genel bir değerlendirmedir.

MERKÜR GÜNEŞ’İN KALBİNDE

14 Haziran Cuma günü Merkür’ün Güneş’e yakınlığının 0 derece 16 dakika dahilinde olacağı bir zaman dilimi deneyimleyeceğiz. Tam kavuşum 19:32’de gerçekleşecek. Bundan birkaç saat öncesi ve birkaç saat sonrası Merkür doğasındaki işlerimizi aktif etmek için kullanılabilir: İletişim, eğitim, ticaret, yazışmalar, toplantılar, seyahatler vs.

GÜNEŞ’TE NELER OLUYOR?

Mayıs 2024’te ortalama güneş lekesi sayısı172 ile 22 yılın en yüksek değeri oldu. Şu ana kadar haziran ayı 200 güneşlekesi ile daha da yüksek. Eğer bu durum ayın geri kalanında da devam ederse, Haziran ayı Aralık 2001’den bu yana en yüksek güneş lekesi sayımını kaydederek güçlü Güneş Döngüsü 23’ün zirvesine rakip olabilir. https://www.spaceweather.com/

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi sabah saatlerinde pek çok iş ve girişim açısından verimli bir zaman diliminde olacağız. Akşam saatleri de iletişime geçmek, toplantılar yapmak, ticari işler, alışverişler açısından uygun gözüküyor.

Salı günü ilişkiler yoluyla yaralanmalarınızı şifalandırabiliriz. Öğle saatleri ve hemen sonrası, önem verdiğimiz kişilerle görüşmeler açısından kullanılabilir. Ama bugünün en stresli açısı olan Mars-Plüton karesi, saldırgan, kışkırtıcı, sarsıcı, şiddetli, sakarlıklara ve kazalara açık bir günde olduğumuzu gösteriyor.

Çarşamba gününün ilk yarısında güç, efor ve cesaret isteyen işlere girişim yapabiliriz. Günün ikinci yarısında genelinde iletişim, haberleşme, seyahatler, eğitim ve yayıncılık gibi alanlarda zorluklara, blokajlara, kesintilere açık olabiliriz. Akşam saatlerinde gereksiz abartılardan, israftan uzak durmamız yerinde olur.

Perşembe günü başkalarına yardımcı olabilir, kendilerini daha iyi ifade etmeleri yönünde katkıda bulunabiliriz. Akşam saatlerinde üzerimizde baskı hissedebilir, gerçekten de baskıyla ve engellerle karşılaşabiliriz. Yavaş ilerlemek ve sabretmek gereken bir zaman dilimindeyiz.

Cuma sabah saatlerinde sözlere ve tavırlara dikkat! Eleştirilerimizin dozunu iyi ayarlayalım. Estetik, kişisel bakım, alışverişler için uygun zamanda değiliz. Akşam saatleri iletişim, eğitim, ticaret, yazışmalar, toplantılar, seyahatler ve bunların organize edilmesi için kullanılabilir.

Cumartesi sabah saatleri pek çok iş ve girişim için kullanılabilir. Seyahatler, turizm, finans, inançlar, eğitimle ilgili konular, yayıncılık, uluslararası işlerle ilgili girişimler yapılabilir. Akşam saatlerinde gıybet ve dedikodudan, başkalarının ahını almaktan, ayak kaydırma çabalarından, ilişkilerimizi kendi avantajımıza kullanmak üzere manipüle etmekten uzak durmamız yerinde olur.

Pazar günü ilişkiler ön plana çıkıyor. Akşam saatlerinde sakarlıklara, sağlık sorunlarına açık olabiliriz. Gece saatlerinde özel ve sosyal ilişkiler açısından verimli bir zaman diliminde olacağız. Önem verdiğimiz kişilerle bir araya gelmek, rica ve talepte bulunmak için kullanabiliriz.