GÜNEŞ’in Koç burcuna geçmesiyle astrolojik olarak ilkbahara giriyoruz. Kadim astrologlar mevsim giriş haritalarından yılın genel, takip eden üç aylık dönemin de daha spesifik tahminle-rini yapardı. Günümüz astrologları da bu geleneği devam ettirmekteler. Balık burcunun yükseldiği mevsim haritasında maneviyat, ruhsallık, şifalanma ve arındırma, yaraların sarılması ve iyileştirilmesi, evrensel temalara ilgi ve ilahi olanla bütünleşme ihtiyacının öne çıktığını görüyoruz. Barış, huzur ve ilişkileri temsil eden Venüs’ün yükselen derecesine yakın olması, umarım, ülkemizin bulunduğu bölgeye barış getirir. Zira askeri konuların daha da vurgu kazanacağı dikkat çekici bir sürece giriyoruz.

DEĞİŞKEN HAVA KOŞULLARI

Mevsim haritasından yola çıkarak önümüzdeki üç ayın Astro-meteorolojik açıdan bir özetini yaparsak, beklenenden biraz daha serin ve daha fazla yağışla geçecek bir ilkbahar döneminden bahsedebiliriz. Ani bastıran yağışlara ve su baskınlarına dikkat çekebiliriz. Eskilere göre haritada Balık burcu yükselmesi ve çok sayıda gezegenin Balık burcunda olması, hayli değişken hava koşullarına işaret etmektedir. Gezegen yerleşimleri, denizlerle ve sularla ilgili sorunlara dikkat çekiyor.

HALKIN SAĞLIĞI ÇOK ÖNEMLİ

Haritadaki gezegen yerleşimleri halkın fiziksel ve psikolojik sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken üç aylık döneme işaret ediyor. Duygusal incinebilirliğin artacağı üç aylık dönemde şu psikolojik rahat-sızlıklarda dikkat edilmeli: Endişe, istikrarsızlık, yeter-sizlik hissi, sinirsel ve duygusal yorgunluk, sosyal nevroz ve paranoyalar. Fiziksel sağlık açısından ise ayaklardaki tüm hastalıklar, kanın bozulmasından kaynaklanan rahatsızlıklar, soğuk algınlıkları ve rutubet hastalıkları, balgamlı öksürükler, limpatik sistem rahatsızlıkları, sulardan gelen salgın hastalıklar dikkat çekebilir.

FİNANSAL KONULARA DİKKAT!

Mevsim haritasında finansal konuları temsil eden Mars gezegeni kayıp ve zorlanmaları ifade eden 12. eve denk düşüyor. Dolayısıyla ekonomi açısından haberler pek de iyi gözükmüyor. Finansal konularda dikkatli adımlar atmamız gereken üç aylık dönem bizi bekliyor!

HANGİ SEKTÖRLER ZORLANABİLİR?

Yükselen derecesine yakın yerleşen Venüs’ün Satürn ile kavuşumu hazır giyim, ayakkabı sanayinde, ilaç sektöründe, denizcilik sektöründe, balıkçılık gibi iş ve mesleklerde zorluklar yaşanabileceğini düşündürüyor.

HANGİ SEKTÖRLER YÜKSELİŞTE?

İlkbahar astroloji haritasında para evinde Boğa burcunda yerleşen Jüpiter ve Uranüs teknoloji, dijital ve yazılımla ilgili işler, e-ticaret, turizm gibi alanlarda yükseliş kaydedilebileceğini düşündürüyor. Arsa ve arazilere, toprak ve tahıl ürünlerine yönelik yatırımlar artabilir.

HAFTANIN İKİNCİ YARISINI DEĞERLENDİRİN!

Önümüzdeki haftanın ikinci yarısında etkinleşecek Venüs-Jüpiter altmışlık açısı, ilişkilerde yeni ve sağlam adımlar atmak, kişisel bakım, giyim kuşam alışverişleri, yatırımlar, seyahat, gezi organizasyonları yapmak açısından verimli bir zamana işaret ediyor. İki uğurlunun bu olumlu açısını iyi değerlendirelim!

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi sabah saatlerinde organizasyonlar ve düzenlemeler, öğle sonra-sında finansal ve hukuksal konularda girişimler yapabi-liriz. Akşam saatleriyse uzlaşmazlıklara açık, farkında olalım!

Salı sabah saatleri sürpriz ve yeni gelişmelere göz kırpıyor. Günün ikinci yarısı bo-yunca manevi açıdan güzel bir akış yakalayabiliriz. Yardımlaşma ve sosyalleşme açısından da harika bir zaman dilimindeyiz.

Çarşamba sabah saat 06:06’da Güneş Koç burcuna geçiyor. İlkbahara merhaba diyoruz. Hayır-lara vesile olsun! Kendimizi daha enerjik ve hareketli hissedeceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz. Öte yandan, baş ağrıları, migren atakları arta-bilir. Hazırlıklı olabiliriz.

Perşembe sabah saatlerinde ego ve güç çekişmelerinden, kibirden uzak duralım. Öğle saatleri sağlık ve şifa, mental çalışmalar, eğitim konuları açısından verimli gözüküyor. Önem verdiğimiz kişilerle bir araya gelmek, talep ve başvurular yapmak açısından bugünü değerlendirebiliriz.

Cuma sabah saatlerinde sakarlıklara ve kazalara dikkat! Gereksiz tartışmalardan, çekişmelerden uzak durmalı. İlişkilerde almamız gereken mesuliyetlerin ön plana çıkacağı bir gün olacak. Ciddi ve aklı başında ilişkiler ayakta kalırken, oturmamış ilişkiler çökebilir.

Cumartesi günü yaptığı-mız işlerde kolay ilerleyemeyebiliriz. Gecikmelerle, engellenmelerle karşılaşabiliriz. İlişkiler açısından stresli bir gündeyiz. Sabırlı ve soğukkanlı olmakta fayda var. Akşam saatleri manevi açıdan verimli, değerlendirebiliriz.

Pazar sabah saatlerinde yeniliklere yelken açmak için güzel bir zaman diliminde olacağız. Geziler düzenlemek, sosyal organizasyonlar yapmak, ilişkilere yönelik yeni adımlar atmak, alışverişler, kişisel bakım konuları açısından haftanın en verimli günündeyiz.

ULUSLARARASI ASTROLOJİ GÜNÜ

ASTROLOJİ günü, 1990’lı yıllardan bu yana 21 Mart tarihinde dünyanın pek çok ülkesinde astrologlar, astroloji dernekleri ve okulları tara-fından çeşitli etkinliklerle kutlanır. Ülkemizde de Astroart Astroloji Okulu tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Astroloji Günlerinin bu yıl on ikincisi 23–24 Mart tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek. Uluslararası are-nada isim yapmış değerli astrologlarla birlikte bilgilendirici sunular yapacağız.